Yandex Metrika

Kim Bu Milletvekili Adayları?

Samsun’un etkili gazetelerinden biri olan Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Adnan BAHADIR yine yine kafaları allak-bullak edebilecek düzeyde bir yazı kaleme aldı.

Kim Bu Milletvekili Adayları?
05 Mayıs 2015 Salı 14:56

Samsun’un etkili gazetelerinden biri olan Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Adnan BAHADIR  yine kafaları allak-bullak edebilecek düzeyde bir yazı kaleme aldı.

Sayın Bahadır, yayınladığı makalede, Ak Parti’nin Samsun Meydan’ında gerçekleştirdiği mitingi değerlendirdi. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında uzun bir kıyas yaptıktan sonra Ak Parti Milletvekili Adaylarından bazılarıyla ilgili kafalarda soru işareti bırakacak tarzda iddialarda bulundu.

KİM BU ADAYLAR?

7 Haziran Genel seçimlerine az bir süre kaldı. Bu süre içinde Adaylar kendilerini anlatmakta ve tanıtmakta. Bütün seçmenler, Memleketine hizmet verebilecek, hak ve hukukunu koruyacak ve savunacak karakterde adaylara oyunu verecektir.

Seçmenleri çok yakından ilgilendiren böylesi kuvvetli bilgi ve belgelerle desteklenen iddiaların muhatap veya muhatapları kimdir? Kimlerdir?

Gazeteci Yazar Adnan Bahadır’ın Hak ve hukuk'a riyayet etmeyen bu meçhul adayların isimlerini açıklamaktan imtina etmeyeceğini ve hiçbir çekince göstermeyeceğini sanıyoruz.

Belki de zamanı vardır…

Sayın Adnan Bahadır’ın KITLIKTA PİSLİK YİYİP, BOLLUKTA ANLATILMAZ!..başlıklı yazısı şöyle:

Geçtiğimiz hafta kızımın düğünü için Ankara’ya gittiğimde bir çok siyasetçiyi ve üst düzey bürokratı görme imkânım oldu. Bir siyasetçinin söylediği söz çok enteresan geldi bana. Siyasetçi; bir Bürokratın, benim yüzümden aday olamadığını söylemesi üzerine  şöyle bir silkindim ve ‘Hayırdır neden benim yüzümden aday olamamış’ diye sordum. Aldığım cevap, bürokratın görev yaptığı süre zarfında, yaptığı yanlış icraatlarla ilgili yaptığımız haberlerin, ilgili partinin Genel Merkezi’ne gönderilmiş olmasıydı. Genel Merkez de dosyaları inceledikten sonra o arkadaşımızı listeye koymamış. Bu iddiayı duyunca araştırma gereği duydum, zira ben kimsenin siyasi hayatıyla oynamak istemem ama hakikatleri toplumla paylaşmaktan da geriye kalmam. Ancak biz bahsi geçen dosyaları yayınladığımız dönemde konuyla ilgili görevlendirilen müfettişlere verilen talimat, olayı kapatmak yönünde olduğundan, olay kapatılmıştı. Hatta o dönem bazı parlamenter arkadaşlar, olayı bizzat bana anlatarak konuyla ilgili Milletvekillerinin de ikiye bölündüğünü, bazısının olayın soruşturulup gereğinin yapılmasından yana tavır aldığını ama çoğunluğun olayın kapatılmasından yana tavır koyması nedeniyle olayların kapatıldığını söylemişti. Şimdi bu olayın figüranları pozisyonundaki insanların dosyalarının ortaya çıkarılmak istenip o figüranların cezalandırılması yanlış, doğru olan arka planda o talimatları veren siyasetçilerin ortaya çıkmasıydı.

      Aynı minvalde bazı eski bürokratlar Milletvekili adayı olan bazı kişilerle ilgili enteresan bilgiler, belgeler ve iddiaları bizlere göndermekteler. İddiaların doğru olduğunu ben de biliyorum, örneğin bir adayın geçmişte bir Bakanlıktaki tüm projeleri ihalesiz aldığı ve bu konuda eşi ve kendisi ayrı ayrı firmalar kurarak ilgili Bakanlığın tüm işlerini ihalesiz aldıkları yönünde bilgi ve belgeler geldi. Gönül isterdi ki o bilgi ve belgeler o işler yapılmakta iken anında bizlere intikal etmesiydi. Merhum bir arkadaşım, bu gibi durumlarda aynen şunu derdi, ‘Buna yoklukta necaset yiyip, bollukta anlatmak denir’ derdi. Bana göre de durum aynen merhumun dediği gibi. Dürüstlük; işin içerisinde iken veya görev başında iken,  yapılan bu tür haksızlıklara karşı çıkıp, gerekirse makamından vazgeçmektir. İlkeli ve dürüst adam kimdir bilir misiniz?
MAKALENİN TAMAMI İÇİN….İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.