Alexa

Lansman Modası, Peki Lansman Nedir?

31 Mart seçimlerine az bir süre kala bir "lansman" dır gidiyor. Özellikle Belediye Başkan adayları tarafından proje tanıtımı için çok sık kullanılan bu lansman nedir? Neden Türkçe bir kelime yerine yabancı bir kelime kullanılıyor?

Lansman Modası, Peki Lansman Nedir?

Burası Türkiye ancak bir türlü anlam verilemeyen kilemeler en tutucu siyasiler tarafından bile kullanılır hale geldi. bunlardan bir kaç tanesine bakıldığında her geçen gün güzelim Türkçemizin gözlerimizin önünde nasıl katledildiğini görüyoruz.

Bakın; "Tanıtım yerine 'lansman', yenileşmenin yerine 'inovasyon', toplantıyı yöneten kişiye 'moderatör' demenin anlam ve mantığını birisi çıkıp izah edebilir mi? 

Son zamanlarda bir 'LANSMAN' dır gidiyor. Türkiye'de daha önceki seçimlerde bu kadar sık kullanılmayan lansman bu seçimlerde moda haline geldi Türkiye'de. Kim çıkartıyor bunu Allah aşkına. Peki lansman nedir? Lansman nerede, ne zaman, neden kullanılıyor?

LANSMAN NEDİR?

Aslında Bir ürünün pazara verilmesine "Lansman" denir. Lansman, lanse etmek, sunmak gibi eş anlamlı anlamı taşımaktadır. Lansman: Ürün, hizmet ya da projelerin tanıtımını yapmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliklere deniliyor. 

Lansman; Fransızca kökenli bir kelimedir. Lansman, anlam olarak tanıtım, tanıtma veya ortaya çıkarmayı ifade etmektedir. Daha çok reklamlarda ve haberlerde duymaya alıştığımız lansman sözcüğü; yeni bir ürünün satışa sunulması, tanıtılması aşamalarında da oldukça sık kullanılmaktadır.Aynı zamanda lansman belediye başkanları tarafından hizmetlerini veya gelecekte yapacakları projelerini tanıtmak içinde yapılan bir tanıtım programının adıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 01:53
YORUM EKLE