Alexa

Mahkum Yakınından Dikkate Alınacak Öneriler...

Cezaevlerinde yatan mahkumların hayat şartlarını iyileştiren, onların geleceğe daha sağlıklı bakmasını sağlayan,  topluma kazandırılmasında bir çok öneri var.

Mahkum Yakınından Dikkate Alınacak Öneriler...

Cezaevlerinde yatan mahkumların hayat şartlarını iyileştiren, onların geleceğe daha sağlıklı bakmasını sağlayan,  topluma kazandırılmasında bir çok öneri var.

Mahkûmların davletin sırtında yük olmaktan çıkartacak, topluma kazandırılmasında önem arz edecek bir projeyi mahkum yakını ortaya koydu.

Mahkûm Yakınının önerisi şöyle:

Cezaevlerine çare bulmak çok mu zor, yoksa bulunan çareler birilerinin işine mi gelmiyor. Biz mahkum yakınları olarak gerekli yerlere kendi ürettiğimiz çareyi sunabiliriz. Devletin atacağı birkaç adımla birlikte kader mahkûmu topluma kazandırılabilir, ailesiyle birlikte olabilir.

BU MADDELER HEM KADER MAHKÛMLARINI HEM DE DEVLETİ RAHATLATACAKTIR

1) Açık ceza infaz kurumuna geçişi 10 yıl yapalım.

2) Türkiye’deki açık ceza evlerini kapatalım,  yerlerine adalet bakanlığı “MAHKUM GÜCÜ FABRİKASI” nı açalım. Adalet Bakanlığı tarafından organize edilen her ile bir fabrika kuralım.

3) Açık infaz kurumunu hak eden her mahkuma, sabah 8 akşam 5 saatine kadar “mahkum gücü Fabrikası’nda çalıştıralım. Çalışan mahkûma, aylık verelim. Asgari ücret + sigorta verelim. 

4) Her mahkuma maaşlarından taksitle kesilmek suretiyle bir elektronik kelepçe takalım. Bu mahkumlar fabrika ev ve hastane dışında mazeret olmadan başka yere giderseler 2 ikazdan sonra çalışma haklarını iptal edip kapalı ceza evine atalım.

5) Uyuşturucu madde suçundan ceza almış ve Adalet Bakanlığı “mahkum gücü fabrikası” nda çalışmaya hak kazanmış mahkumları 15 günde bir kan testi ile kontrol edelim. Denetimi ihlal ettikleri taktirde kapalı ceza evine geri gönderelim. 

6) pedofili yani (çocuk tecavüzü) ve vatana ihanet suçu işlemişleri bu kapsamın dışında bırakıp cezalarını da ağırlaştıralım. 

7)  5/2 eski infaz yasasını uygulayalım. 

Mahkûm yakınları olarak ceza evlerine çare olacak mahkumu topluma ve ailesine kazandıracak bu basit projeleri düşünebilirken neden gerekli merciler bu çareleri üretmiyor. 

Mahkumun köle olarak çalıştırmak gaye ise çözüm bulunması mümkün olmayacaktır.   

Mahkum yakınlarımızın adalet bakanlığına bağlı mahkum gücü fabrikasında çalışarak hem psikolojin hem ekonomik ve hemde topluma kazandırılması noktasında fayda sağlayacaklarına inanıyoruz.

herkes ikinci bir şansı hak eder. 

Değerli mahkum yakınları lütfen yetkililerin bu önerileri görmesi için beğenip paylaşalım saygılarımla mahkum yakını...?
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
AydanGedik
AydanGedik - 2 yıl Önce

Bence önce haksizliga fazla cezalara carptirilan mahkumlara oce af verilmeli
Fazladan cezasinin ust sinirlarda verilen mahkum saliverilmeli
Pedofili Denen kanibozuklar ve teroro fetocilar simdiki gibi3 kurusa calistirilmali mecburiEvet ondan sonra SiLerin ÖNERISI UYGULANABILIR

Hülya
Hülya - 2 yıl Önce

Kesinlikle herkes ikinci şansı hak eder verin yasayı sevindirin bayramda yavruları anaları babaları Allah için

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Sn Cumhurbaşkanım TC nin Adaletini Yargısını Fetöcü hakim ve savcılar Bir silah olarak kulanmıştır. Fetöcü hakim ve savcıların verdiği cezalar HÜKÜMSÜZDÜR. 4500 tane hakim savcı Kanıtsız delilsiz cezaları onyladilar . DGM(öym) devletimiz kaldırdı yeniden yargılama vermiyorlar dilekçeler kabul edilmiyor 220.madde çete suçu terör örgütü suçundan ayırt edilmeli Vatan hainleriyle bir olmamalıdır. SN Cumhurbaşkanım 15 temmuz sorasinda 10 Yıl 15 yıl suçsuz yere yatan binlerce mahkum var dedi Hala neden bu magduriyetleri görmezden geliyorsunuz bu fetöcülerin yargıladığı mahkumlara yeniden yargılama haki verilmiyor. Dilekcelerimiz kabul edilmiyor bu haksızlığa dur deyin Sevdiklerimizi Özgürlüğümüzü Hayatımızı yaşantılarımizi Cezaevlerine mahkum ettiler ülkemizi karanlığa mahkum ettiler Duyun artık 80 milyon vatandaşın Özgürlüğünü kısıtlayarak vatanına bayrağına milletine devletine kumpas kuruldu ve karanlığa mahkum ettiler Bu gerçekleri görmek çokmu ZOR Adalet için Özgürlük için Huzur için Eşit adalet ve AF için 8 Milyon Mahkum ailesi, EŞİTLİK ilkesine aykırı olmadan zengin gariban ayrımı yapılmadan Dosya Başı indirim yada Fetocülerin yargıladığı mahkumlara Genel AF verin. Allah Aşkına Duyun artık sesimizi duyun lütfen Mağduruz. ...

DEVRAN BRUSK
DEVRAN BRUSK - 2 yıl Önce

İŞTE ARAYANLAR İÇİN CEZA EVİNE ÇARE BURDA

Kemalcan
Kemalcan - 2 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanım artık duyun kader mahkumlarının sesini

Mine Sönmez
Mine Sönmez - 2 yıl Önce

Yargı mağdurları senelerdir cezaevlerinde adalet istiyoruz ya yeniden yargılama yada ceza indirimi adalet istiyoruz şartlı tahliye istiyoruz Sesimizduyulsun artık hiç kimse hatasız değil

Fadime aydın
Fadime aydın - 2 yıl Önce

Her insan cahillik yapar rabbimde af eder inşAllah kader mahkumlarının da pişmanlığını görüyor rabbim reisimiz de gorurde bi yasa verir Allahım büyük ben inanıyorum ki Tayyip babada gorecek aldığı oyların hakkını halkına en iyi bir şekilde geri sunacak bastada kader mahkumları olacak inşAllah

Yilmaz
Yilmaz - 2 yıl Önce

Neden hala bir ses yok bu bayram da gelmiyecek görünüyor aff....