Alexa

Mahkum Yakınları Toplanıyor

Azeri Türkiye vatandaşı Nona Şahin'in (Nurlana Şahin)  Seçim öncesi Af ve Ceza indirimi verilmesi yönünde mücadelede eden mahkum eşi, bir taraftan sosyal medya üzerinden örgütlenerek seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmaya çalışıyor.

Mahkum Yakınları Toplanıyor

43 Yaşında bir azeri Türkü. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı. Bir mahkum eşi. Altı aydır cezaevlerinin kapısını aşındıran mücadeleci bir kadın. Sosyal medya üzerinde aktif olarak mahkum yakınlarını örgütlüyor. Daha gür bir ses peşinde olduğunu söyleyen Nona Şahin (Nurlana Şahin) "Mücadeleci Mahkum Yakınları“ olarak Pazar günü Mersin Özgür Çocuk Parkı önünde basınla bir araya geleceğini söyledi.

Adli Mahkum yakınları son bir şans isteyen Nona Şahin, Zor durumda olduklarını belirterek, hükümlü yakınlarının maddi sıkıntı çektiklerini, “FETÖ, terör suçları, tecavüz ve çocuk tecavüzü suçları dışında kalan suçlardan hüküm giymiş hükümlülere bir şans daha verilmesini istiyoruz. Özel Yetkili Mahkemelerin verdiği ceza kararlarının yeniden gözden geçirilmesini arzu ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yarın, (6 5 2018) saat 17:00'de yapacakları açık hava basın toplantısının ana amacının seslerini duyurmak olduğunu belirten Nona Şahin, yaptığı açıklamada; "Bildiğimiz üzere ülkemiz bir terör illeti fetö ihaneti çetesi tarafından darbe teşebbüsünde bulunmuştur bizler adli mahkûm aileleri olarak sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara inmiştik. Fetö terör örgütü devletin her makamında yer aldığı gibi asıl darbe hukuk adı altında yargıda yapılmıştır. Fetöcü işgüzar polisler binlerce insana sahte delil, kumpas ve senaryolarla fezlekeler hazırlayıp sürek avı yapar gibi masumları adalet sisteminde katletmişlerdir. Fetöcü hakimler özellikle ÖYM mahkemelerinde yuvalanmış, kanuna aykırı olarak tarafsızlık ilkeleri göz ardı edilmiştir. Suçlanan insanlar masunda olsa lehe değişmeyecek kararlar verileceğini kendileri de belirtmiş yetkilerinin kuruluş amaçlarının kendilerinin özel amacına bağlanmıştır. Yani bu mahkemede masumda olsan suçluda olsan cezayı almadan gidemezsin demekteler" dedi.

Nona Şahin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan mahkum eşlerine bir şans daha verilmesini isteyerek, Pazar günü yapılcak basın toplantısına, bütün mahkum yakınlarını davet etti.

üa


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 13:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAYDAR BASAR
HAYDAR BASAR - 9 ay Önce

FETOCU HAKIMLERIN VERDIGI CEZALARI KABUL ETMIYORUZ KADER MAHKUM LARINA SON BIR ŞANS Af istiyoruz

NONA ŞAHIN
NONA ŞAHIN - 9 ay Önce

mücadeleci mahkum yakınları Her fırsata gençlere sahip çıkan sayln cümbür başkanımızdan ceza evinde ki kader mahkumlarla bir fırsat vermelerini istiyoruz ceza indirimi Kısmı Af bekliyoruz

Sultan tali
Sultan tali - 9 ay Önce

Sayın cumhurbaşkanım haksız cezalar yüzünden yavrularınızin gençliği gidiyor dört duvar arasında herkes hata yapabilir lütfen son bir şans yavrulatimiza seçim öncesi af istiyoruz sesimizi duyun artikkkkkkk

Mustafa balci
Mustafa balci - 9 ay Önce

Af istiyoruz başkanım sevindirin cocuklarimizi

Esma coruh
Esma coruh - 9 ay Önce

Adli mahkum aff isyoruz analar ağlamasın yuvalar yıkılmasın

Resmiye Artuk
Resmiye Artuk - 9 ay Önce

Ben bir mahkum annesiym Af Af Af eşit yasa istiyoruz yaş 64 şeker tansiyon daha neler satayım Allah.im yar ve yardımcımız olsun inşAllah

Nazire bildircin
Nazire bildircin - 9 ay Önce

Babam ve diğer kader mahkumları için devletimizden af istiyorum maddi ve manevi çok yiprandik ne olur duyun sesimizi.

Sultan tali
Sultan tali - 9 ay Önce

Tabiki Allahın izniyle oradayız istanbulll


banner307

banner313