Alexa
banner314

Mahkumlar İçin Af Yasası Meclise Ne Zaman Gelecek?

Mahkumlar ve mahkum ailelerinin gözü ve kulağı af yasasında. Bedelli askerliğin resmileşmesinden sonra Mahkumlara AF YASASI ne zaman çıkacak merak ediliyor. Yeni torba yasada af çıkması bekleniyor.

Mahkumlar İçin Af Yasası Meclise Ne Zaman Gelecek?
banner327

Kader mahkumları af bekliyor. Kader mahkumlarının aileleri cezaevinde hükümlü olan mahkum yakınlarına kavuşmak için çıkacak bir af yasası, infaz yasası veya bir ceza indirimini dört gözle bekliyorlar. 

Sayıları 250 bini bulan tutuklu-hükümlü ve aileleri Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarından seslerini duyurmaya çalışıyor. Özellikle Kader Mahkumlarına Af isteklerini dile getiren mahkum yakınları aynı zamanda çeşitli etkinlikler ile de ilgililerin dikkatini çekiyorlar.

Ceza indirimi, infaz yasası, Denetimli Serbestlik, tutuklu ve hükümlü aileleri tarafından heyecanla beklenirken milletvekillerine, bakanlıklara ve bakanlara diğer ilgili kurum ve kuruluşlara da mektup yazarak isteklerini dile getiriyorlar.

Meclis komisyonunda tartışılan af meclis komisyonundan geçti. 

MHP lideri Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada "Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz.Tartışma ve konuşmaya değmez mi? " ifadeleri Türkiye'nin bir anda gündemi haline gelmişti.

Mahkumlar İçin Af Yasası Meclise Ne Zaman Gelecek?

Mahkum ve hükümlü yakınları af ile ilgili yapılan açıklamaları google üzerinden çok yakından takip ediliyor. Zaman zaman kapsamhaber.com haber sitemizi de arayan mahkum yakınları Af çıkacak mı diye soruyorlar. "Vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere dini bayramlar öncesi ikramiye, imar barışı, üniversitelerden kaydı silinenlere af" gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı yasalaşmıştı. Sırada mahkumlara yönelik af gündemde...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader kurbanlarına af çıkarılmasıyla ilgili kararlılığımız sürüyor. Af çıkarılmasıyla ilgili vaat ve sözümüzü seçim beyannamemize de aldık. Bu duruşumuzdan geri adımımız düşünülemez" demişti.

Son zamanlarda çocuk istismarı ve tecavüz olayları mahkum affı konusunu sekteye uğratmış, siyasiler bu hususla ilgili konuşmayı durdurmuşlardı. Ancak, zaman zaman gündeme gelen af hususuyla ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada "sözümüzün arkasındayız" demişti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 00:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
dila
dila - 9 ay Önce

"Meclis komisyonunda tartışılan af meclis komisyonundan geçti" diye başlik atiyorsunuz. Haberi okuyoruz eski bilgiler yazilmiş, komisyondan geçen birşey yok!!
Allah belanizi versin tıklanmak için ne bu kepazelik yalan haber yapmak mi sizin işiniz!

suzan
suzan - 9 ay Önce

Mahkumlar ve ayleleri bu haldeyken onlarin duygulariyla oynayip bos haber yapiyorsunuz Allah yaniniza birakmaz bunu bizim duygularimizla oynuyorsunuz

Zehra bolat
Zehra bolat - 9 ay Önce

Allah bin belanizi versin zaten bizim derdimiz başımızdan aşkın birde siz olan haberlerle yüreğimizi ağzımıza getiriyorsunuz yazıklar olsun duygularla oynayan herkeze

Kerime
Kerime - 9 ay Önce

Devlet bey sizi bekliyor gözü yaşlı annlar bekliyor güzel haberleri af istiyoruz aç kapıyı gardiyen

Ali
Ali - 9 ay Önce

İnsanlarla oynamayın

Nevin alakuş
Nevin alakuş - 9 ay Önce

Kader mahkumlarına şartlı tahliye eşit yasa bekliyoruz bayrama sevinelim cc amin

mahkum eşi
mahkum eşi - 9 ay Önce

her gün komisyondan geçti deniliyor ne zaman söyleyin ne bekleniyor her gün aynı haberler

Yasin
Yasin - 9 ay Önce

Lan siz nasıl bir insansınız? Başlık atıyorsunuz haberin ićeriği başlıkla alakasız..! Eski haber!!!
Tıklanmak için ne halt yiyeceginizi şaşırdınız.
Insanların duygularıyla ümitleriyle oynuyorsunuz terbiyesizler...!


banner307

banner325