Mahkumlara Af Çıkmalı mı?

Mahkum ve yakınlarının af umudu tavan yaptı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'un Genel af Çağrısının ardından Başbakan'ın Af açıklaması ve MHP liderinin dünkü kısmi af çağrısı hükümlü yakınlarında bir kımıldama meydana getirdi.

Mahkumlara Af Çıkmalı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baş danışmanlarından Yiğit Bulut, genel af önerisi kısa zamanda etki gösterdi. Basında çıkan haberlerin ardından Başbakan Binali Yıldırım tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Başbakan her ne kadar "gündemimizde Af yok" desede ortaya net bir şey koymadı. Af konusu satır aralıklarında tartışılmaya devam ederken dün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal medyadan yaptığı açıklama ile Af konusu gündeme bomba gibi düştü.

Başdanışman Bulut, "Bazı suçlar hariç genel bir af hayata geçirelim ve 'her vatandaşı' suçsuz kabul ederek yeniden doğmuş gibi bir şans verelim" demişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli paylaştığı mesajda "Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?" dedi. 

Bugün sosyal medyada ve tüm televizyonlarda MHP Lideri Bahçeli'nin Af konusu tartışıldı. Ancak, ardından Başbakan Binali Yıldırım'ın twitter'dan yaptığı açıklama mahkum yakınlarında umutsuzluk meydana getirdi. Başbakan; "Sayın Bahçeli zannediyorum, bölücü terör örgütlerine, onu destekleyenlere karşı bugünlerde terör muhipleri bir çalışma içerisine girdiler, ona bir tepki olarak öyle bir konuyu gündeme getirmiş olabilir diye düşünüyorum. Ama hükümet olarak bizim gündemimizde teröristlere asla ve asla af söz konusu değildir." ifadelerini kullandı. Başbakan Yıldırım, Bahçeli'nin açıklamasını tam olarak büyük ihtimalle okumadı. Zaten Başbaka'ın açıklamasında görüldüğü gibi, "hükümet olarak bizim gündemimizde teröristlere asla ve asla af söz konusu değildir." deniliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili henüz son noktayı koymuş değildir.

RESMİ TIKLA OYUNU KULLAN! MAHKUMLARA AF ÇIKMALI MI?


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 01:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
suat
suat - 2 hafta Önce

Adalet sisteminde sorun olduğunu neden görmezden geliyorsunuz (akp) . 5 bin hakim savcı ihraç edildi bunların kararlarının talimatla olmadığından eminmisiniz? Sn. Devlet Bahçeli nin teklifi olumlu bir tekliftir. GENEL AF ÇIKMALIDIR.

Af
Af - 2 hafta Önce

Allah kimseyi yanlız ceresiz bırakmasın ins af cikar kimse kimsenin halinden anlamaz Rabbim ins bizde mübarek ramazan hürmetine kavusmayi nasip etsin

Af
Af - 2 hafta Önce

Allah kimseyi yanlız ceresiz bırakmasın ins af cikar kimse kimsenin halinden anlamaz Rabbim ins bizde mübarek ramazan hürmetine kavusmayi nasip etsin

Nevin alakus
Nevin alakus - 2 hafta Önce

Sn.bahceliye cok teşekkürler sesimizi duydu kader mahkumlarına şartlı tahliye istiyorum sapancadan sevgiler aglayan yaşlı anne