Yandex Metrika

Mantosür, Isı Yalıtımında Çığır Açıyor

Mantosür Hazır Isı Yalıtım Sıvası Samsun Bölge bayi OBA İnşaat Hasan Altuncu, binaların ısı yalıtımıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Mantosür, Isı Yalıtımında Çığır Açıyor
06 Mayıs 2016 Cuma 02:59

Mantosür Hazır Isı Yalıtım Sıvası Samsun Bölge Bayii OBA İnşaat Hasan Altuncu, 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı yönetmeliğine göre zorunlu hale getirilen ısı yalıtımı yaptırılmasının önemli derecede tasarruf sağladığına dikkat çekti.

50 m² üzeri inşaat alanına sahip tüm binalarda Enerji Kimlik Belgesi çıkarılmasının zorunlu hale getirildiğini belirten Altuncu; ‘Enerji Kimlik Belgesi, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı, enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgilerini içeren bir belge’ olduğunu söyledi.

Mantolama yapılan bir evin yapılmayanla oranı arasında çok büyük fark olduğunu belirten Altuncu, iklim durumuna göre bunun %50 ile %70 oranında değişkenlik gösterdiğini ifade etti. Altuncu; ‘ Biraz daha açacak olursak, evinizi yalıtarak bu tüketimi 50 birime hatta 30 birime düşürebilirsiniz. Başka bir ifadeyle ayda 100 TL yakıt faturası yerine, ayda 50 TL hatta 30 TL fatura ödersiniz.

Mantosür Hazır Isı Yalıtım Sıvası Samsun Bölge bayi OBA İnşaat Hasan Altuncu, Samsun ve bölgesinde yeni tanınmaya başlayan Mantosür’ün diğer yalıtım uygulamalarına göre farklı yöntem ve teknikle uygulandığını belirterek Mantosür’ün yalıtımda bir devrim olduğunu iddia etti.

Mantosür, tek seferde iç ve dış cephelerde ısı, su, ses ve yangın yalıtımı sağlıyor. Mantosür, sıcağı ve soğuğu geçirmeyen inorganik yapısı sayesinde enerjiden yüzde 60 tasarruf ve gözenekli yapısı sayesinde yapının nefes almasını sağlıyor., rutubet ve küflenme oluşumuna da engel olduğunu anlatan Altuncu, özellikle yanmazlık özelliğiyle de binaların yangından korunduğuna dikket çekti.

Mantosür Samsun Bölge Bayii Altuncu, yapıların iç ve dış cephe yüzeylerinde, kolon ve kirişlerde, kaba ve ince sıva, tuğla, bims, gaz beton, ahşap, alçı pan, boyalı yüzeyler gibi yerlerde bile tutuculuk ve taşıyıcılık sağlayan Mantosür Hazır Isı Yalıtım Sıvasının doğal malzemelerden üretildiğini hiçbir şekilde sağlığa zarar vermediğini iddia etti.

Yalıtım problemlerine kaliteli ve kalıcı çözümler sunduklarını söyleyen Altuncu, ürün ile ilgili daha detaylı bilgilere 0.362 435 80 90 numaralı telefondan www.obayapi.com/ veya www.mantosur.com.tr adresinden ulaşılabileceğini, belirtti.

MANTOSÜRlE İLGİLİ MERAK EDİLEN BİLGİLER


MANTOSÜR NEDİR? :

Mantosür, doğal polimerlerden oluşan iç ve dış cephelerde kullanılan ısı, su, ses ve yangın yalıtımını aynı anda birlikte sağlayan, ayrıca doğal yapısıyla da nefes alabilen HAZIR YALITIM SIVASI'dır.

Mantosür Hazır Isı Yalıtım Sıva malzemesi, binaların dış ve iç cephelerinde ısı + ses + su ve yangın yalıtımı sağlamak amacıyla doğal malzemelerin karışımından elde edilen ve hazır harç olarak uygulanan ekolojik bir üründür. Binaların dış ve iç cephelerinde uygulandığında

KULLANIM YERLERİ:

Yapıların iç ve dış cephe yüzeylerin de, kolon ve kirişler de kaba ve ince sıva, tuğla, bims, gaz beton, ahşap, brüt beton, alçı pan, boyalı yüzeyler vb. gibi yerlerde bile mükemmel yapışma sağlar.

MANTOSÜR doğal malzemelerden üretilmiş olup, sağlığa zararlı değildir. Yani kanserojen maddeler içermez. Bu sebeple OKUL, HASTANE gibi toplu yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabilir.

ISIDAN VE SOĞUKTAN ETKİLENMEZ

MANTOSÜR zaman içerisinde özelliğini kaybetmez. En önemlisi sıcak ve soğuk geçirmez.
MANTOSÜR ile yaz aylarında sıcaktan, kış aylarında da soğuktan şikayet etmeyeceksiniz. MANTOSÜR sıva harç ürünleri, yapılarda ısı yalıtımı sağlamak amacıyla üretilen doğal, inorganik hazır ısı yalıtım sıvasıdır.

DOĞAL SU YALITIMI SAĞLAR

MANTOSÜR doğal su yalıtımı sayesinde su iticilik özelliğine sahiptir.
MANTOSÜR Isı yalıtım sıvası TS EN 998 - 1 standardında belirtilen değerlerdeki su iticilik özelliği ile yapının nefes almasını sağlayarak yoğuşmayı önler.

YANMAZ ATEŞTEN ETKİLENMEZ.

MANTOSÜR üstün özelliklerinden biride, yanmamazlık özelliği sayesinde, binaların YANGIN YALITIM'nıda sağlamasıdır.

ÜSTÜN SES YALITIMI SAĞLAR

MANTOSÜR özellikle darbeli sesleri azaltmada üstün başarı sağlamıştır.

MANTOSÜR ürünleri yapılarda ses yalıtımını da başarıyla gerçekleştirmektedir. Uygun değerde kullanıldığı durumlarda özellikle darbeli sesleri (ayak sesleri , zıplama, eşyaların düşürülmesi, sürüklenmesi) azaltmada üstün başarı sağlamıştır. Toplu yaşam koşullarında sizlere sınırsız rahatlık sağlayacaktır.

MEKANLARA NEFES ALDIRIR

MANTOSÜR ürünleri gözenekli yapısıyla yapının nefes almasını engellemez.

MANTOSÜR iç mekanlarda sağlıksız yaşam ortamlarına ve küflenmeye sebep olan yoğuşma ve rutubetlenme oluşumunu engeller. Sağlıklı bir yaşam için ısı yalıtımı kadar önemli olan bu özellik MANTOSÜR ürünlerinin sahip olduğu özelliklerinden sadece bir tanesidir.

EKONOMİKTİR TASARRUF SAĞLAR

MANTOSÜR üstün özelliklerinin yanısıra, tek ürün tek işlem uygulama yapılması ilede ekonomiktir.

ORGANİK YAPISIYLA UZUN ÖMÜRLÜDÜR

MANTOSÜR organik yapısı ile yapılarınıza daha uzun ömür katar.

MANTOSÜR üstün özellikleri sayesinde yapılarda ideal yalıtım sağladığı gibi binalarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

DOĞALDIR SİZE ve ÇEVREYE ZARAR VERMEZ

MANTOSÜR doğal ve çevreci yapısı ile size sağlıklı mekanlar sunar.
MANTOSÜR'de kullanılan doğal polimerlerin inorganik yapısı ile çevre dostu ve sağlıklı bir malzemedir.

MANTOSÜR’LE İLGİLİ VİDEOYU MUTLAKA İZLEYİN!


KAPSAMHABERİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aysel - 2 yıl önce
ben istanbul'da yöneticiyim. binamızı geçen yaz yaptırdık. yalıtımdan başka herşeye benziyor. eskider daha iyiydi, şu anda her yeri patladı ve pis pis kokuyor. evide delik deşik ettiler. bahsettiğiniz matoloma harika gözüküyor. ama bu işte suç bizim değil ki? büyük ihtimal sizdedir. çünkü bize tanıtamamıssınız?
Misafir Avatar
hüseyin yaylalı - 1 yıl önce @aysel
bende yalıtım yaptırıcam.mantosür ü denemek istiyorum.ama daha önce yaptıranlardan bilgi almak isterim.siz ne tür bi yalıtım yaptırmıştınız