Alexa
banner314

MHP İl Başkanı “Çarşamba Kaymakamını Şiddetle Kınıyoruz“

Milliyetçi Haereket Partisi Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç odatv'de yayınlanan "Al sana Parti İktidarı" başlıklı haberi değerlendirdi.

MHP İl Başkanı “Çarşamba Kaymakamını Şiddetle Kınıyoruz“
banner327
 Milliyetçi Haereket Partisi Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç odatv'de yayınlanan "Al sana Parti İktidarı" başlıklı haberi değerlendirdi.
 
MHP İl Başkanı Kılıç; Sadece iktidar partisinin ilçe başkanının katıldığı vali ziyaretinde protokol kuralları yerle bir edilmesi haberinde. Çarşamba İlçe kaymakamı heyete sadece iktidar partisinin temsilcisini dahil ederek vali ziyaretine gitmesini sert bir dille eleştirdi.

Kılıç:"İlçe kaymakamını şiddetle kınıyorum. Bu ancak  komünist ve faşist rejimlerde görülen bir durumdur. Komünist rejimlerdeki politbüroları anımsatmaktadır. Çayşamba Kaymakamı politbüro şefi midir? İktidar partisinin dışında bir başka parti yok mudur? Bu durum  ancak diktatörlüklerde görülür. Bu tür davranışlar ülkeye sefalete götürür, istikrarsızlık, çaresizlik ve halkın en önemli güvencesi olan demokrasinin yok edilerek hak ve hukukun çiynenmesine götürür"dedi.
Kılıç sorduğumuz bir soruya cevap vererek: " Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı olarak AKP'nin devletin her kademesine nüfuz ederek makamları kendi siyasi temsilcileri şeklinde kullanmasını şiddetle kınıyor derhah bunun önüne geçilmesini yetkili organlardan istiyoruz. bu hayasızlığa, ahlaksızlığa müsade etmemiz mümkün değildir. Türkiye hiç kimsenin babasının çiftliği değildir ve olamaz"dedi.
ODATV'den Bülent Karslıoğlu haberine göre; Çarşamba İlçe kaymakamı heyete sadece iktidar partisinin temsilcisini dahil ederek vali ziyaretine gitmişti.

 
Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı İsmail Güngör ve AKP Çarşamba İlçe Başkanı Av. Halit Doğan, Vali İbrahim Şahin’i makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştu.
Şimdi soralım…
Bir kaymakam ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunduğu valilik makamına sadece iktidar partisinin temsilcisi AKP İlçe Başkanı Av. Halit Doğan’ı beraberinde nasıl götürebilir?  O ilçede başka siyasi parti yok mu?  Bu verilen resim tek parti iktidarının devlet yönetimine nasıl nüfus ettiğinin ispatı değil mi? diye sormuştu.

kapsamhaber
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:11
YORUM EKLE

banner307

banner325