Yandex Metrika

MHP'nin KLİKÇİ başları...

MHP, kurulduğu günden bugüne en riskli bir o kadar da fırsatlarla dolu bir süreci yaşıyor.

MHP'nin KLİKÇİ başları...
12 Kasım 2015 Perşembe 00:05

Gündem MHP olunca, yaramız deşiliyor.

Neden deşilmesin efendim!
Gidecek başka yerimiz mi var?
Evirip çevirmeden konuya direk girelim;
MHP, kurulduğu günden bugüne en riskli bir o kadar da fırsatlarla dolu bir süreci yaşıyor.

Siyasallaşma vaatleri ile başa gelenler, teşkilatlara, ocaklara çeki düzen getirenler bugünlerde eleştirdikleri yapılara dönüştüler.

Siyasallaşma hedefi, MHP’nin özünden, değerlerinden, ilkelerinden ayrılmadan Türk siyasi hayatında merkez sağa hedefinde olmalıdır.

1 Kasım seçimlerinden sonra bir değişim hareketi var. Öncesinde de vardı ama bu durum çok farklı. Bu değişim hareketinin gücüne genel merkez de varacaktır elbet ama öncesinde değişimin sınırları çizilmelidir.

PROVOKE EDENLERDEN HESAP SORULMALI

30 Mart, 10 Ağustos, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde bilerek ve isteyerek çalışmayan, seçimleri provoke eden il ve ilçelerin hesabı mutlaka sorulmalıdır.

Bugün muhalifim diye ortada gezenlerin, bazı il ve ilçe teşkilatları üzerindeki etkilerini ‘çok çalışmayın, başarısız olun, genel merkez zor durumda kalsın’ veya ‘vekil olmasın önümüzdeki dönem biz oluruz’ telkinlerinin hesabı genel merkezin durumu ne olursa olsun sorulmalıdır.

50 bin, 10 bin nüfuslu ilçelerde bin, 2 bin gibi komik sayıda üye ile seçime gidenler, bilerek ve isteyerek dar kalıpta tutmak delegeleri kendileri yazmak uğruna bu hareketi güdükleştirmişlerdir.

Birçok il ve ilçede çakma üye, çakma delegeler ile il ve ilçe teşkilatları ele geçirilmiştir. Hal böyle olunca üye yapma hedefi olmayan, üyeden ve delegeden korkan yapılan ortaya çıkmış KLİK denilen yapılar da bu atıl yapıdan istifade ederek teşkilatları ele geçirmişlerdir.

KLİKÇİ ABİLER

Ele geçirilen bu zayıf yapılar güçlerini sadece abilerinin KLİKçi yapılarından aldıklarından genel merkez nezdinde denge siyasetinde kullanılabilen yapılan haline gelmişlerdir.

Hayatta hiçbir kişisel başarısı olmayanlar, beşeri ahlak sorunu olanlar, sağdan-soldan toplamalar bazı teşkilatları ele geçirmiş bu teşkilatlar ise KLİKçi abilerine biat etmiş veya ettirilmiştir.

Bu KLİKçiler yeni bir sayfanın eşiğinde olan bu davanın bu hareketin bu partinin başına geçecek yeni lider ve kadrosu tarafından iyi bilinmeli ve tasfiye edilmelidir.

Bu KLİKçilerle, MHP’nin kronik hastalığı olan KLİK yapısının sona ermek üzere olacağı ve yeni bir başlangıç fırsatı olan bu dönemde kesinlikle pazarlık yapılmamalıdır.

Yeni lider ve kadrosu KLİKçilerin etkin olduğu illerde delegelerin sağduyusuna güvenmelidir.
Diğer bir konu da yeni hareketin birliğidir.

KLİKÇİLER SAFDIŞI BIRAKILMALIDIR

Yeni lider ve kadrosu, aralarında anlaşarak Anadolu’ya öyle çıkmalı, aralarında tüm detay ve konuları konuşarak destek aramalıdırlar. Oluşacak 2’li, 3’lü yapı mevcut yapıya yarayacağından fitne ve özellikle KLİKçiler saf dışı bırakılmalıdır. Bilmelisiniz ki pazarlık ile gelen pazarlık ile gider. KLİK le gelen KLİK leri ile giderler.

Bu dönem farklı, bu dönem delege birlik ve pazarlık olmazsa elini vicdanına koyacaktır.

Yeni yapı genç ve dinamik olmalıdır. Sarayın bu süreçte her türlü argümanı, bilgiyi ve arşivi ortaya dökeceği, kullanacağı unutulmamalıdır.

Kapsamhaber/Ruhi Pehlivan


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.