Alexa

MHP'nin "Mahkum Affı" Teklifi Taslağı Tamamlandı

Mahkumlar için af yine gündemde. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 24 Haziran seçimleri öncesi seçim beyannamesinde verdiği kader mahkumlarına "af sözünü" yerine getirmek için hazırladıkları kanun teklifi taslağı tamamlandı.

MHP'nin "Mahkum Affı" Teklifi Taslağı Tamamlandı

Af ne zaman çıkacak merak ediliyor. Mahkumlar ve mahkum aileleri MHP'nin meclise sunacağı af önerisini bekliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız başkanlığında MHP'li hukukçur tarafından oluşturulan heyet tarafından mahkum affı ile ilgili kanun teklifi taslağı tamamladı. Meclisin açılmasının ardından ilk teklifin mahkum affı olacağı belirtildi.

MHP'nin, seçim vaatleri arasında olan mahkum affı Taslak halindeki teklif 8 maddeden oluştuğu belirtilirken, terör örgütleri ile çocuk istismarı ve kadın cinayetleri af kapsamı dışında tutulacağı öğrenildi.

"Mahkum Affı" Teklifi Taslağı Tamamlandı

Cumhuriyet tarihi boyunca 52 af çıktığını belirten Feti Yıldız, Heyetin af ve ceza indirimlerini toplumda bıraktığı olumlu ve olumsuz etkilerini incelediklerini belirterek, 1991 yılında çıkarılan af ile Rahşan affı olarak bilinen ve 1999'da çıkarılan afların altını çizdi.

Hazırlanan teklif taslağının tamamlandığını belirten Feti Yıldız, tutuklu ve hükümlünün ailelerini düşündüklerini, bunun yanı sıra suçtan zarar gören mağdurları gözettiklerini belirtti. suçu meslek edinmiş insanları affetmek amacı taşımadıklarınıda belirten Yıldız, Kader mahkumlarına affı işaret etti.

Kimlere Af Verilecek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 24 Haziran seçimleri öncesinde gündeme getirdiği "kader mahkumlarına af " önerisi şöyle idi:

Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?”

"Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi? Hadi buyurun..."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
nurlana  sahin
nurlana sahin - 8 ay Önce

iz devlet beyimize ina yor gve iyor ve ekliyoruz vu,el vjnler ysk dr .Teekurler Kapsam haber

Gülperi sarı
Gülperi sarı - 8 ay Önce

Allah razı olsun devlet baba dan af konusunda.çok etmeyi var inşAllah gerçek olur pişman oldum perişan oldum diyen nerde var sa Rabbim kurtarsın aile sine kavuştur sun inşAllah