Alexa
banner314

MOZAİK ÇAĞDA TEKE SÜTÜ(!)

Şimdi diyeceksiniz ki; ‘’Yahu Teke erkek keçidir, erkek keçide süt mü olur?

MOZAİK ÇAĞDA TEKE SÜTÜ(!)

Şimdi diyeceksiniz ki; ‘’Yahu Teke erkek keçidir, erkek keçide süt mü olur?

Olur kardeşim olur, Türkiye’de her şey olur..

İyi de, nasıl olur?

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız iken mitinglerinde hep eski(!) Türkiye’den gem vurur, sürekli olarak muhakeme yapmamızı isterdi.. (Miting alanındakilerin muhakeme yeteneği olmayabilir ihtimaline karşı)

Bazen 50 yıl, bazen de 100 yıl geriye giderdi..

Antropoloji için her ne kadar ‘’Irkçılık bilimidir, ırkçılık haramdır’’ dese de, iyi bir tarihçiydi sayın eski Başbakanımız.

Mesela, hatırladığım anekdotları yazayım:

‘’Ahh benim milletim ahh.. Bunlar varya bunlarrrr.. Bunları kime benzetiyorum biliyor musunuz? Bunlar Haşhaşiler Haşhaşi.. Büyük Selçuklu Devleti’nde devlet düşmanı çeteydi bunlarrr.. Düşmanla işbirliği yapan çeteydi bunlar!..’’ (Ort 350 yıl geriye gitti)

‘’Ahh benimmilletim ahh, Bunlar varya bunlar.. Bunlarrr inanmaz bize.. Bizim ecdadımız at sırtında Viyana kapılarına kadar gitmiş.. Biz bunlardan, bu örneklerden feyz alıyoruz.. 

Osmanlı sizin dizilerde izlediğiniz Osmanlı değil.. Öyle bir Süleyman tanımıyorum ben.. (Miting alanındakilerin Tarih bilgisi zayıf olma ihtimaline karşı)’’ (Ort 270 sene geri gitti)

E hal böyle olunca, ben de aciz bir kul olarak Mozaik Çağında olsak Türkiye nasıl olurdu? Sorusunun cevabını aradım, hemen de buldum..

Türkiye Mozaik Çağ’da olsa;

-Irak’ın ABD tarafından işgaline, oradaki Müslümanların katledilmesine ‘’Evet’’ derdi mesela..

-Allah korusun, olur ya Türk askerinin başına çuval geçirselerdi, ‘’Nota veremeyiz, müzik notası mı bu’’ filan der, izlerdi.

-Kasaplarda domuz eti satılmasına izin veren yasa meclisten çabucak geçiverirdi...

-Zinanın serbest bırakılmasını izlerdi..

-Camilerin kiliselere çevrilmesini izlerdi..

-Alevi-Sunni olarak ayrışmak isterdi mesela..

- Anadolu’da kiliseler açılmasını isterdi..

-Angus ithal etmek isterdi..

-Ekmeği 60 kuruşa, samanı 80 kuruşa almak isterdi..

-Hadi diyelim parayı buldu, çelik kasayı nereden bulsun? Mecbur yakkabı kutusuna koyardı?

-Açlık sınırının altında yaşamak isterdi. Öyle ya, Mozaik çağ’da parayı kim n’apsın?

-Taşeron sistemine bayılırdı mesela.. Mozaik çağ’da taşla toprakla uğraşılır mı?Bırakırdı Türk Milleti, taşeron işçiler uğraşırdı..

-Geminin küçüğünü, 18-25 yaş arasında rahatlıkla satın alınabilmeye imkan sunan kanunlar çıkarırdı.. Büyük ülkeler gibi Gemicilik yaygınlaşmazdı belki ama Gemicik’çiliğin yaygınlaşmasını sağlardı..

-Sosyal medyayı yasaklardı. Kızlı-Herifli okullara müsaade etmezdi.. Mozaik Çağ’da her şey, heryer taş olduğundan, o halde kızlar da taş olurdu.. Allah korusun, dinsiz nesile müsaade etmemiş olurdu..

Niye anlattım bunları?

Birader, eskilerin bir lafı vardır, ’’Teke süt vermez’’ derler. Halt etmiş bu eskiler yahu. Vermez olur mu? 10-15 yıl uğraşınca veriyor işte, biraz pudingimsi olsa da..

Var mı içen?

Serhat TÜRK

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:11
YORUM EKLE

banner313