Alexa

Mustafa Kemal’in Unutulmayan Müdürü Davut Çatalsakal ve Dostları

Samsun’da Zihinlerde iz bırakan, Akıllarda yer tutan, binlerce öğrenci yetiştiren, ideal bir yönetici ve idealist bir öğretmen Davut Çatalsakal’ı Samsun’da tanımayan çok az insan vardır.

Mustafa Kemal’in Unutulmayan Müdürü Davut Çatalsakal ve Dostları

Davut Çatalsakal, çevresinde sadece bir idareci ve öğretmen değil, aynı zamanda iyi bir arkadaş, iyi bir ağabey, iyi bir dost ve örnek bir insan olarak tanınmıştır.

Bu akşam Kıyak Kardeşler Balık Restorantta bir araya gelen yakın dostlar bir taraftan Karadeniz'in leziz balıklarından yerken diğer taraftan sohbetin derinliklerinde bir araya gelmenin hazzını yaşadılar. Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'ndan Emekli olmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala unutulmayan ve ardında derin izler bırakan örnek bir öğretmen ve idareci olma sıfatını korudu.

Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nun Unutulmaz müdürlerinden emekli öğretmen Davut Çatalsakal ve oğlu Avukat Ceyhun Çatalsakal ve yakın aile dostları Avukat Sefer Gök ve yeğeni Avukat Fatih Yeşilyurt akşam yemeğinde bir araya geldi.

Eğitim camiasında örnek idareciliği ve eğitimciliği ile halen meslektaşları ve eğitim camiasınca hatırlanan Davut Çatalsakal, sevdikleriyle olan akşam yemeğindeki sohbetinde, milli eğitimden, toplumuzun geçmişi, hali ve geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken diğer taraftan güncel siyasetin dünü bugünü ve yarını arasında mekik dokuyarak şahsi çözüm önerilerini paylaştı.

Yemek sonrasında İçilen türk kahveleri ile tamamlanırken güzel sohbet, masadaki en genç Avukat Fatih Yeşilyurt'un emekli müdür Davut Çatalsakal ile bu konulardaki fikirlerinde zaman zaman farklı düşündükleri ve kuşak çatışmasının ortaya çıktığı görüldü. Kapsamhaber yazarı da olan Avukat Sefer Gök, bu kuşak çatışmasında tam zamanında araya girerek orta kuşak rolünün icabı olarak ustaca arabuluculukla bu kuşak çatışmasının büyümesini önledi.

Üç saati aşkın süren bu güzel sohbet yakın zamanda tekrar bir araya gelinmek üzere tamamlandı. Bu sohbet, yüzlerde tebessüm, hafızalarda güzel bir hatıra olarak yerini aldı. Dostların bu güzel anısına verdikleri pozlar samimiyetin, dotluğun bir hatırası olarak geleceğe salındı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 23:49
YORUM EKLE