Alexa

OMÜ’DE NELER OLUYOR?

OMÜ Rektör yardımcıları Prof.Dr. Halis Ölmez ve Prof.Dr. Hakan Leblebicioğlu görevlerinden alınarak yerlerine Prof.Dr. Süleyman Kaplan ve Prof.Dr. Şenol Eren atandı.

OMÜ’DE NELER OLUYOR?

KAPSAMHABER-OMÜ Rektör yardımcıları Prof.Dr. Halis Ölmez ve Prof.Dr. Hakan Leblebicioğlu görevlerinden alınarak yerlerine Prof.Dr. Süleyman Kaplan ve Prof.Dr. Şenol Eren atandı.

Prof.Dr. Hakan Leblebicioğlu’nun  görevden alınması “parelel yapı”ya yönelik operasyonun OMÜ’deki bir uzantısı olarak algılandı. Operasyonun bununla sınırlı kalmayacağı rektörlükteki bazı eğitim danışmanlarının, proje birimi yetkililerinin ve UZEM müdürünün de görevden alınacağı söylentileri konuşulmaktadır. Ancak oldukça saygın bir bilim adamı ve yönetici olan Prof.Dr. Halis Ölmez’in görevden alınması büyük bir şaşkınlık yarattı. Prof.Dr.Ölmez’in yüksek temsil kabiliyetiyle Üniversiteyi en yüksek derecede temsil ettiği açıkça bilinmekteydi.

Üniversite kulislerinde diğer Rektör yardımcısı olan Prof.Dr. Mahmut Aydın’ın da yakın bir zamanda görevden alınacağı ve OMÜ yönetimini yeni bir üst yapıyla yoluna devam edeceği söyleniyor. Kamuoyu bu görev değişikliklerinin OMÜ’yü layık olduğu noktaya taşıması umudunu taşıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
omülü
omülü - 4 yıl Önce

halis beye yazık oldu işini çok düzgün yapan biriydi. mahmut aydın alınırsa çok iyi olur üniversitede nerede bir sıkıntı var altına bakın mahmut aydın ve ekibi çıkar. personele o bakıyor ya kan kusturuyor millete. herkes nefret etmeye başladı yönetimden. adam kayırmacılığın alasını yapıyor. 3 aydır eğitim fakültesine bakıyor dedikodu girmedik oda kalmadı fakültede. leblebicioğlu cemaatin adamıydı süreçten gitti zaten görevde olduğu sürece hep kendi adamlarını bir yere getirmeye çlıştı. ancak en üzücü olan halis beyin gitmesi oldu. omü kaybetti.

banner307

banner313