Alexa

Referandum Öncesi Adalet Tesis Edilsin!

Ergenokon Avukatlarından Yusuf Erikel hükümete çağrı yaparak, referandum öncesi adaletin tesis edilmesi noktasnda bir girişimde bulunulmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Referandum Öncesi Adalet Tesis Edilsin!

Cezaevleri dolup taştı. Mahkemelerde dosyalar hakim ve savcıların boyunu aştı. Cezaevlerinde yatmakta olan insanların yeme içme ısınma gibi giderleri de devlete artı bir yük.Her seçim öncesi mahkumların ve ailelerinin sevdiklerine kavuşma ümidi artıyor. Referandum, seçimlerden farklı olarak milletin ve vatanın bekası olarak hükümet cenahından önemli bir husus olarak düşünülüyor. Yani referandum ne milletvekili seçimleri gibi nede belediye başkanlığı nede muhtarlık seçimlerine benziyor.

Referandum, hükümetin işaretine göre, özgürlükleri, demokrasiyi, barışı, adaleti, hakkaniyeti, masumun yanında olmayı sağlayacak ve tesis edecek. Toplum nezdinde tam manasıyla barışın tesisi olmadan bu sayılanların hiç birisi olmayacak. 

Ergenokon Avukatlarından Yusuf Erikel hükümete çağrı yaparak, referandum öncesi adaletin tesis edilmesi noktasnda bir girişimde bulunulmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.


FETÖ mağdurlarının durumunu da dile getiren Av.Erikel; “FETÖ şerefsizleriyle mücadele edelim. Bilmiyorum tam ediliyor mu? Ediliyor ise, dışarıda hala gezenler kim?” diye sorarak;  Bir çok insanın sadece bankasya’ya ve hatta bylock vs. kullandı diye tutuklu bulunduğunu belirterek, Türk Ceza Kanunu maddelerini işaret etti.


Av.Erikel; “Lütfen adaletli olalım” diyor.


Erikel 15 temmuz öncesi FETÖ’cü hakimler tarafından verilen kararların çoğunun haksız kararlar olduğunu belirterek, yeni bir genelge yayınlanarak DENETİMLİ SERBESTLİK VE İNFAZ ERTELEME SÜRESİNİN  5 YILA ÇIKMASINI İSTİYOR. Ve diğer taraftan açık cazaevi süresi 10 yılı kalmış suçlar için uygulanmasını öngörüyor.

 Erikel; “Referandum öncesi milli bütünlüğe katkı adına bunlar da dikkate alınır ve insanımız adalete ve devletine tebessüm edecek noktaya getirilir”

Ve referandum öncesi adalet tesis edilsin.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayza
Ayza - 2 yıl Önce

Esit yasa istiyoruz referandun oncesi ceza evlerinde yatacak yer yok