Alexa

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) Kaplancık Kanyonunda

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK), 40 kişilik grup ile Kaplancık Kanyonunu'na etkinlik düzenledi. Dağcılık Kulübü Başkanı Faruk KARADUMAN;  yeni rotalarla Samsun’un gizli kalmış tüm doğal güzelliklerini tanımaya ve tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) Kaplancık Kanyonunda

Samsun Dağcılık Kulübü Samsun'un gizli kalmış doğa harikalarını keşfetmeye devam ediyor. Amaçlarının dağları doğayı sevmek, sevdirmek, tanımak ve tanıtmak olduğunu belirten Samsun Dağcılık Kulübü Başkanı Faruk KARADUMAN, "Doğada bir canlı olduğumuz ve diğer canlılarla paylaştığımız düşüncesi ile hareket etmekteyiz." dedi.

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) 40 kişilik bir grup ile Kaplancık Kanyonunu'na düzenlediği faaliyeti değerlendirdi.

Samsun'a merkezden 127 km, Vezirköprü ilçesine 15km mesafede bulunan Kaplancık Kanyonu; SAMDAK’ın düzenlediği etkinlikle, doğa tutkunlarının yeni ilgi odağı olmaya aday olduğunu gösterdi. Kanyon, ekstrem sporlara uygun doğası ve güzel kanyonuyla bölgenin yeni turizm alanı olmayı hak eder durumda. Aynı zamanda Kaplancık köyü, güzel havası eski tarihi evleri ve camisi, çok temiz ve lezzetli kaynak sularıyla insanı içine çekiyor.

28 Nisan 2019 tarihinde Kulüp Başkanı Faruk KARADUMAN başkanlığında 40 kişilik bir ekip ile gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde (hiking), yaklaşık 4.5 km’lik orta zorluktaki yürüyüş rotası ile 3 saatte çok keyifli bir faaliyeti tamamlandı. Yöre halkının misafirperverliğinden çok mutlu olan katılımcılarımız, köyün kendi üretimi olan yöresel doğal ürünlerini tatma fırsatı buldular. Kanyonu tekne ile gezip görme fırsatı da bulan katılımcılarımız güzel anılarla, mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Samsun Dağcılık Kulübü Başkanı Faruk KARADUMAN; yeni rotalarla Samsun’un gizli kalmış tüm doğal güzelliklerini tanımaya ve tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 13:45
YORUM EKLE