Yandex Metrika

Sinan Oğan'la ilgili söylenenler doğru mu?

Milliyetçi Hareket Partisi 24.Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'la ilgili çeşitli iddialar mide bulandırıyor. Seçimlerde MHP aleyhine mi çalıştı?

Sinan Oğan'la ilgili söylenenler doğru mu?
11 Haziran 2015 Perşembe 09:47

Milliyetçi Hareket Partisi 24.Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'la ilgili çeşitli iddialar mide bulandırıyor. Seçimlerde MHP aleyhine mi çalıştı?


Ortadoğu Gazetesi'nde yazan Kadir YILDIZ yazısında  MHP eski Iğdır milletvekili ile ilgili anlattıkları bir hayli üzücü ve hatta eğer anlatılanlar doğruysa MHP'ye düpedüz ihanet edilmiştir.

Sinan Oğan gerek MHP gerekse Ülkücü Camia tarafından sevilen ve saygı duyulan biri olarak bu anlatılanlara ihtimal dahi vermek istemeyiz. Ancak eğer böyle bir durum söz konusu dahi edilmişse bir yerlerde sıkıntı var demektir. 

MHP ve Ülkücü camia kendi içinde bazı insanları göklere çıkarıyor ve bayraklaştırıyorsa bunun sebebi Ülkücü camia içerisinde diğerlerinden farklı olarak güzel şeyler ifade ettiği içindir. Teşkilatlarına ve ve ülküdaşlarına sımsıkı sarıldığı içindir. Ülkücüler, davasını sarmalayan ve sıkı sıkıya kucaklayan kimseleri sıkı sıkı kucaklamakta ve sarmalamaktadır. Kişiler tek başına marifeti kendinde bilip  davasına ihanet ederse ülkücü camia sırtını döner. Kaldıki Sinan Oğan Ülkücü camia tarafından kucaklanmış ve sarmalanmış bir insandır. Mutlak surette bunun bir açıklaması vardır diye düşünüyoruz. 

Ortadoğu Gazetesi'nde yazan Kadir YILDIZ'ın yazısı şöyle aynen aktarıyoruz:


Öncelikle Iğdır'da gecesini gündüzüne katan, ulaşılmadık mecra, sıkılmadık el bırakmayan Iğdır milletvekili adaylarımız İsa Yaşar Tezel ve Sefer Karakoyunlu'ya çok teşekkür ediyorum. Hem dik duruşları, hem de arkalarından "çalışmadılar" dedirtmeyecek bir seçim atmosferi yaşattıkları için...

"Yazmayım" dedim, "nefsine yenik düşmüştür, kendine gelir" dedim, "Türkiye'nin içerisinde bulunduğu bu zor süreçte egosunu tatmin etmek için partisini zor durumda bırakacak bir söylem içerisine girmez" dedim ama olmadı. Bir cevap vermenin gerekli olduğunu, ona bir hatırlatma yapmanın elzem olduğu kanaatine vardım.

***

Şimdi dinle...

***
Türkiye geleceğini şekillendirecek kilit bir genel seçim geçirdi. Sandığa yansıyan sonuçlar AKP'nin ortağı HDP'yi yüzde 10 barajının üzerine taşırken, bir yandan da MHP'ye "sen bu ülkenin teminatısın mesajını" verdi. Bu mesajı göz ardı edenler HDP'nin yüzde 10 barajını aşması üzerinden, MHP'nin üstlendiği bu önemli misyonu gölgelemeye çalıştı ve kafalarında tasarladıkları olası başarısızlık planlarını devreye sokmanın derdine düştü. Bu plan İstanbul oyları üzerinden yürütülürken, serhad şehri Iğdır'da kalkan olarak kullanılmaya çalışıldı.
***
Eski Iğdır Milletvekilimiz Sinan Oğan, Iğdır'daki HDP üstünlüğünden duyduğu üzüntüyü ifade ederken, ego yüklü açıklamasıyla "2011 seçimlerinde ben vardım" mesajını vermeyi de ihmal etmedi. Oysaki Iğdır üzerinde planlanan olası MHP başarısızlığında gizliden gizliye yürütülen planda başı çekti ve "ben olmazsam kaybederiz" sonucunu almayı arzuladı. Geçen günlerde twitter hesabından paylaştığı "Partimizin Iğdır'da HDP'ye karşı 2011'de kazandığı seçimi 2015'te 2:0 kaybetmesi çok ağır oldu. Üzüntümüz çok büyük..." şeklindeki iletisi de içindeki egoist arzusunu gün yüzüne çıkardı.

***
Sinan Oğan, "Annemin taziyesine geldi" diyerek fotoğraflarını paylaştığı Davutoğlu'nun MHP seçim bürosunu ziyeretini öğrenir öğrenmez arabasına atlayıp alel ecele Davutoğlu'na koşup, ona valiliğe kadar eşlik ettiğini ve sonra planda olmamasına rağmen taziye çadırına götürdüğünü neden yazmadı? Acaba Davutoğlu'na duyduğu hayranlığın sebebi, Türkiye'nin var olma mücadelesi içerisinde MHP kilit parti konumunda bulunurken, Davutoğlu ona bu kilidin çözülmesinde anahtar rolü mü verdi?

***
Serhad illeri Sinan Oğan için madem çok önemliydi, Iğdır'da alınan sonuca üzüldüğünü ifade edeceğine, neden Iğdır'daki seçim çalışmalarında yer almadı? Seçim çalışmasına katılmamasını da bir kenara bıraktım, çalışmamaları için kimleri dolduruşa getirdi? Başarısız Iğdır görüntüsünden ne elde etmeye çalıştı?
***
2015 milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı süreci henüz başlamamışken kulaktan kulağa Iğdır'dan milletvekili adayı olmak istemediğini dillendirmesindeki amacı neydi? Iğdır'ın ve Iğdır'lıların neyini beğenmedi? "Ben büyükşehirden aday olmak istiyorum" diye fısır fısır konuşurken, Iğdır'lıların onun milletvekili olduğu 2011 seçimlerindeki gece gündüz çalışmaları da mı gözünün önüne gelmedi? Samimi onca seçmenin alınteri Sinan Oğan için ne ifade ediyordu?
***
İstediğin şey alana kadar güzelken, alamayınca neden kötü olur? Milliyetçi olduğunu söyleyen, Milliyetçi Hareket Partisine aidiyet hisseden, heleki bu partiden milletvekillliği yapma şerefine nail olmuş bir insan o partinin lideri gibi "önce ülkem ve milletim" diyeceğine neden "önce ben ve o eşşiz egom" demeye başlar ki? Eğer başlarsa onu seven, ona saygı duyan insanlar da onun samimiyetini sorgulamaya başlar. Bu sorgulamaya alenen ben başladım. Ve soruyorum;

Sayın Sinan Oğan!

Milletvekili olduğun süreçte Azerbaycan'ın SOCAR şirketiyle gizliden gizliye nasıl bir bağlantı içerisine girdin? Azerbaycan'ın petrol şirketi ile bir milletvekilinin arasında nasıl bir manevi bağ var? Petrol üzerinden kerdeşlik türküleri mi söyleyecektin?

SOCAR'ın finanse ettiği AZADER'in toplantısına hangi kimlikle ve ne adına yer aldın?


Azerbaycan Diaspora Bakanı Nazım İbrahimov'dan ne gibi bir talepte bulundun? Ne karşılığında para aldın? Karşılığında ne vaad ettin?
Türkiye milli mücadele dönemini aratmayacak bir süreci yaşarken, kameralara oynayan oyuncu yada tirübünlere oynayan bir futbolcu merakına soyunurken kimi, neden taklit etmeye çalıştın?

2015 milletvekilliği genel seçimlerinde, 16 parti gezen CHP'nin Azeri kökenli Iğdır milletvekili adayı Adil Aşırın ile nasıl bir pazarlık içerisine girdin?
Milletvekili olduğun süre içerisinde Iğdır'da HDP'nin biranda artan 25 bin oyunu nereden, nasıl taşıdığını 4 yıl boyunca neden sorgulamadın?
Madem Iğdır 2015 milletvekilliği genel seçimlerinde sen yoktun diye başarısız oldu, 2014 belediye seçimlerinde sen neredeydin?
Serhad şehrimiz Iğdır'ın HDP'ye teslim edilmesindeki katkı payın nedir?

ORTADOĞU/KADİR YILDIZ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
turan sökmen - 3 yıl önce
bu olayı birden sinan beyden dinlemelidir. Sinan oğan bildiğimiz kadar dava admıdır. inşaAllah böyle bir şey yaparak kendisine yazık etmemiştir
Avatar
ayşegül - 3 yıl önce
sinan oğan en sevdiğim siyasetçilerden biriydi ama ben bir ülkücü olarak sevdim. eğer bunlar doğruysa yazık etmiştir kendine.
Avatar
marat canlı - 3 yıl önce
MHP Genel Merkezinin bir bildiği varmış demekki. MHP'nin en zor zamanında sırtını dönen birinin hatta arkadan vuran birinin söyleyeceği her şey havada kalır.
Avatar
kazak deniz - 3 yıl önce
yine aynı oyunlar sahnede. ortadoğudan yıldıray çiçeğin koray aydın hakkında yazdıklarını da unutmadık.
Avatar
Adsız - 2 yıl önce
Iki ortak varmış. Biri ortaklığı bitirmek istemiş. Diğeri sebep sorunca cevap bulamayıp "senin öküzünün alnı sakar"demiş. Kara çalacak yer aramayın. Sinan Oğan Ülkücü hareketin umuduydu, ve haklıydı teşkilat. Illede hain bulacaz diyorsanız gozlerinizi baştaki koltuğa çevirin
Avatar
temizlik imandandır - 2 yıl önce
bu yalakalar Ümit hocaya da neler dedilerdi, şimdi G. başkan yrd.sı yaptılar!
Avatar
kadir etik - 2 yıl önce
eyi yalamış yalaka, kesin sponsorludur bu..kuldan utanmaz, töre bişmez yeni yetme..