Alexa

Tanıtım Yazıları Ne Demek? (Tanıtım Makalesinin Sağladığı Fayda Nedir)

Tanıtım yazıları nedir? Tanıtım yazılarının sağladığı fayda ve önemi var mı? Tanıtım yazısının arama motoru optimizasyonu, (SEO) açısından ne tür faydaları bulunmaktadır. Otoriter bir site yaratmak için tanıtım yazıları yayınlamak şart mıdır?

Tanıtım Yazıları Ne Demek? (Tanıtım Makalesinin Sağladığı Fayda Nedir)

Tanıtım Yazıları çok insan tarafından merak ediliyor. Tanıtım yazıları ne demek olduğu, nerelerde nasıl kullanıldığı merak ediliyor. İnternetle birlikte tanıtım mecraları da değişti. İnternet ortamında reklam ve tanıtımlarla milyonlara nasıl hitap edilebileceği yönünde bir çok yollar bulunuyor.

Herkes sitesinin güçlü olmasını ister. Herkes ürününün daha fazla tınınmasını ve satışını arzu eder. Güçlü bir site için ve daha fazla kitleye ulaşmak için 'tanıtım Yazıları' çok faydası bulunmaktadır. Tanıtım yazısı veya makalesi arama motoru optimizasyonu,(SEO) açısından önemli faydalara sahiptir. Aslında Tanıtım yazısı, sitenizin linkinin yer aldığı reklam içerikleridir.

Tanıtım Yazıları çok basıt bir ifadeyle daha güçlü bir veb sitesine sahip olmak için oluşturulan ve bir başka site tarafından anahtar kelimelere link verilerek yayınlanan yazılardır. "Tanıtım Yazıları Nedir" şeklinde arama motorlarında tarandığında çok entresan yazılar karşımıza çıkmaktadır. tanıtım yazısı yazmak aslında SEO bilgisi gerektirir. Tanıtım yazısı nasıl yazılır? Tanıtım yazısının faydaları nedir? Tanıtım yazıları kaç kelimeden oluşmalı? Bunları bilmeden tanıtım yazıları fayda yerine zarar getirebilir. Tanıtım yazısı ve tanıtım yazıları tamamiyle özgün olmalıdır.

Kısa bir ifadeyle,Tanıtım yazısı, web sitesini güçlendirmek, hizmet veya ürünleri tanıtmak amacıyla anahtar kelimeler ile link çıkışı sağlanan reklam konulu metinler olarak özetlenebilir.

Tanıtım yazıları Nedir, Genel Amacı Nedir?

Tanıtım makaleleri, arama motorları nezdinde birer backlink olarak kabul edilir. Tanıtım yazısı edinen sitenin arama motorunda daha otoriter hale gelmesi sağlanır ve sitenize ait bir içeriğin backlink çıkışı verilerek oluşturulan özgün ve düzgün yazılardır.

Tanıtım yazılarının genel amacı web sitesine link kazandırmak olsa da doğru anahtar kelimelerle, özgün ifadelerle aynı zamanda arama motorlarında hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmak demektir.

Tanıtım yazılarının ne kadar yararlı olduğunu anlamak için tanıtım yazılarının hitap ettiği kitleye , nüfusa bakmakta yarar vardır. Hinterlantı bu kadar geniş ve müşteri potansiyeli olabilme ihtimali bile bizi bu alana sefk etmektedir. Bu kadar yüksek bir nüfusa sahip bir yerde tanıtım yazınızın görülmesi, okunması ihtimali bile hayallerimize sığmaz.

İnternet Kullanıcı Sayısı ve Sosyal Medya Kullanıcı Sayısı nedir?

Gelişen tenolojiyle birlikte reklam yöntemleri de değişmiştir. Ürünlerin insanlara tanıtılması ve pazar bulabilmesi için ne kadar çok kitleye ulaşılabilinirse satışlara o kadar çok fayda sağlamaktadır.İnternet kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor. İnternet kullanıcı sayısı Dünya nüfusunun yarısından fazlasını oluşturuyor. 2019 yılında internet kullanıcısı sayısı 4.38 milyarı buldu. bu rakam 2018 yılında 4.021 milyar civarındaydı.Bu da toplam nüfusun %57’sine tekabüy ediyordu. Yanı İnternet kullanıcı sayısında yıllık % 9 oranında bir artış bulunmaktadır.Türkiye'de ise nüfusun %72’si İnternet kullanmaktadır. Yani geçen yıla oranla %9.3 ‘lük bir artış var. 2019 yılında sosyal medya kullanıcılarının toplam sayısı 3.484 milyar.

Bunlar nüfusa göre şöyle:

  • 59.36 milyon İnternet kullanıcısı %72
  • 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı %63
  • 44 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı %53

Sosyal Medya siteleri kullanıcı sayıları şöyle:

  • Facebook: 43 milyon
  • Instagram’ın 38 milyon
  • Twitter ülkemizde 9 milyon
  • Snapchat 6.3 milyon
  • LinkedIn 7.3 milyonluk

Tanıtım yazıları, internet ortamında güçlü olduğu nispette bu insanlara ulaşır. Sosyal medya platformlarında paylaşıldığı taktirde çok daha fazla insana ulaşarak sizin veya ürününüzün tanıtımını yapmaktadır.

Kaliteli ve mümkün olduğuncahit getirebilecek ve ilgi uyandırabilecek tanıtım yazıları trafiğinizide artırarak maksimum düzeyde fayda sağlar.

Tanıtım yazıları, ile aynı zamanda farklı siteler ,sizi Google'da refrans gösterir ve siteniz anahtar kelimelerde sıralamada yükselmekle kalmayıp güçlü bir link ağına sahip olur.

Diğer taraftan Tanıtım Yazıları üzerinden alacağınız backlinkler sayesinde siteniz teknik olarak birçok anlamda iyi konuma gelir.

Tanıtım Yazısının Faydaları Nedir?

Sitenizi Arama motorlarında üst sıralara çıkarır.
Sitenizin Alexa değerlerini zenginleştirir
Domain ve sayfa otoriteniz yükselir
Trust rank değerinine fayda sağlar
Moz rank değerini yükselterek daha güçlü olmanızı sağlar
Tanıtım yazısı ile Hayal edemeyeceğiniz şekilde dijital reklam yapılmış olur.

Tanıtım yazılarının faydaları ile tanıtım yazılarının reklam değerlerini daha da çoğaltabiliriz.

Tanıtım yazısı TIKLAYIN

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 13:01
YORUM EKLE