Alexa

Tanıtım Yazıları (Tanıtım Makalesinin Sağladığı Fayda)

Tanıtım yazıları yayınlamanın önemli faydaları vardır. Tanıtım yazıları nedir şeklinde yapılan araştırmalarda bir çok faydaları olduğu görülüyor. Tanıtım makalelerinden maksat, fayda sağlamak ve ürünün tanıtımını yapmaktır.

Tanıtım Yazıları (Tanıtım Makalesinin Sağladığı Fayda)

Tanıtım Yazıları çok basıt bir ifadeyle daha güçlü bir veb sitesine sahip olmak için oluşturulan ve bir başka site tarafından anahtar kelimelere link verilerek yayınlanan yazılardır. "Tanıtım Yazıları Nedir" şeklinde arama motorlarında tarandığında çok entresan yazılar karşımıza çıkmaktadır. tanıtım yazısı yazmak aslında SEO bilgisi gerektirir. Tanıtım yazısı nasıl yazılır? Tanıtım yazısının faydaları nedir? Tanıtım yazıları kaç kelimeden oluşmalı? Bunları bilmeden düz bir makale yazarak faydalı olunmaz. Tanıtım yazısı ve tanıtım yazı örneklerine bakıldığında hepsi özgündür. 

Kısa bir ifadeyle, Tanıtım yazısı, web sitesini güçlendirmek, hizmet veya ürünleri tanıtmak amacıyla anahtar kelimeler ile link çıkışı sağlanan reklam konulu metinlerdir. 

Tanıtım yazıları Genel Amacı

Tanıtım yazıları, arama motorları nezdinde birer backlink olarak kabul edilir ve tanıtım yazısı edinen sitenin arama motorunda daha otoriter hale gelmesi beklenir. Tanıtım yazısı, sitenize ait bir içeriğin backlink çıkışı verilerek oluşturulan özgün ve düzgün yazılardır. Tanıtım yazılarının genel amacı web sitesine link kazandırmak olsa da doğru anahtar kelimelerle, özgün ifadelerle aynı zamanda arama motorlarında hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmak demektir.

Tanıtım yazılarının ne kadar yararlı olduğunu anlamak için tanıtım yazılarının hitap ettiği kitleye , nüfusa bakmakta yarar vardır. Hinterlantı bu kadar geniş ve müşteri  potansiyeli olabilme ihtimali bile bize bu alana sefk ediyor .Bu kadar yüksek bir nüfusa sahip bir yerde tanıtım yazınızın görülmesi, okunması ihtimali bile hayallerimize sığmıyor.

İnternet Kullanıcı Sayısı ve Sosyal Medya Kullanıcı Sayısı nedir?

Gelişen tenolojiyle birlikte reklam yöntemleri de değişmiştir. Ürünlerin insanlara tanıtılması ve pazar bulabilmesi için ne kadar çok kitleye ulaşılabilinirse satışlara o kadar çok fayda sağlamaktadır. İnternet kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor. İnternet kullanıcı sayısı Dünya nüfusunun yarısından fazlasını oluşturuyor. 2019 yılında internet kullanıcısı sayısı 4.38 milyarı buldu. bu rakam 2018 yılında 4.021 milyar civarındaydı. Bu da toplam nüfusun %57’sine tekabüy ediyordu. Yanı İnternet kullanıcı sayısında yıllık % 9 oranında bir artış bulunmaktadır. Türkiye'de ise  nüfusun %72’si İnternet kullanmaktadır. Yani geçen yıla oranla %9.3 ‘lük bir artış var. 2019 yılında sosyal medya kullanıcılarının toplam sayısı 3.484 milyar. 

Bunlar nüfusa göre şöyle:

  • 59.36 milyon İnternet kullanıcısı %72 
  • 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı %63 
  • 44 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı %53 

Sosyal Medya siteleri kullanıcı sayıları şöyle:

  • Facebook: 43 milyon 
  • Instagram’ın 38 milyon 
  • Twitter ülkemizde 9 milyon
  • Snapchat 6.3 milyon
  • LinkedIn 7.3 milyonluk

Tanıtım yazıları, internet ortamında güçlü olduğu nispette bu insanlara ulaştığı gibi, sosyal medya platformlarında paylaşıldığı taktirde çok daha fazla insana ulaşarak sizin veya ürününüzün tanıtımını yapmaktadır. 

Kaliteli ve mümkün olduğunca hit getirebilecek ve ilgi uyandırabilecek tanıtım yazıları trafiğinizide artırarak maksimum düzeyde fayda sağlamaktadır. 

Tanıtım yazıları, ile aynı zamanda farklı siteler ,sizi Google'da refrans gösterir ve siteniz anahtar kelimelerde sıralamada yükselmekle kalmayıp güçlü bir link ağına sahip olur.

Diğer taraftan Tanıtım Yazıları üzerinden alacağınız backlinkler sayesinde siteniz teknik olarak birçok anlamda iyi konuma gelir. 

Tanıtım Yazısının Faydaları Nedir?

Sitenizi  Arama motorlarında üst sıralara çıkarır.
Sitenizin Alexa değerlerini zenginleştirir
Domain ve sayfa otoriteniz yükselir
Trust rank değerinine fayda sağlar
Moz rank değerini yükselterek daha güçlü olmanızı sağlar
Tanıtım yazısı ile Hayal edemeyeceğiniz şekilde dijital reklam yapılmış olur.

Tanıtım yazılarının faydaları ve tanıtım yazılarının reklam değerlerini daha da çoğaltabiliriz. 

Kaynak: Garabey

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 01:29
YORUM EKLE

banner325