Yandex Metrika

Terörün İç ve Dış Kaynakları

Uyuyan terör örgütleri Türkiye’de 7 Haziran’dan sonra eylemlerini artırmış, canlı bombalarla da toplu katliamlara yönelmiştir.

Terörün İç ve Dış Kaynakları
14 Ocak 2016 Perşembe 10:38

Terör ülkelerin en zayıf olduğu zamanlarda ortaya çıkar.

Uyuyan terör örgütleri Türkiye’de 7 Haziran’dan sonra eylemlerini artırmış, canlı bombalarla da toplu katliamlara yönelmiştir.

7 Haziran’dan sonra terör faaliyetlerinin artmasının sebebi nedir? Devletin hangi politikaları terörün artmasının sebebidir; veya hangi ülkeler bizden neler istemiştir de verilmemiştir. Türkiye’nin dış politikasında bu zaman zarfında neler değişmiştir? Vs. bütün bunlar terörün artışında ki sebepleri içinde barındırabilir.

Durduk yere terör artmaz.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dünkü açıklamasında Yabancı uyruklu 10 kişinin öldüğünü, 15 kişinin de yaralandığı Sultanahmet'teki canlı bomba canlı bombanın saldırganın kimliğinin tespit edildiği belirtti.

Davutoğlu; saldırganın arka plandaki ilişkilerine dikkat çekti.

bu meselenin görünür yüzünün dışında bazı önemli unsurlar ve perde arkası etkin aktörler olabileceği kanaatini pekiştirdiğini belirtti.

Davutoğlu yaptığı açıklamada terör sadece Türkiye’de değil dünyanın bütün önemli şehirlerinde olabildiğini ve olabileceğinin de altını çizdi. ‘Paris'te, Londra'da, New York'ta, Madrid'de yaşadığımız terör eylemleri, açık şekilde bunun bütün insanlığı ilgilendiren ciddi bir meydan okuma olduğunu hepimize gösteriyor’ dedi.

Sayın Davutoğlu’nun ortaya koyduğu vatandaşlar tarafından da bilindik hususlardır. Arkasında bir devlet olmadan hiçbir terör büyüyemez, gelişemez, silahlanamaz, yaşayamaz. Türkiye’de faaliyetini sürdüren terörün arkasında da mutlak surette bir devlet vardır.

Dünya’nın önemli şehirlerinde her gün eylemler yapılmıyor. Her gün insanlar katledilmiyor. Terör eylemleri hayatı yaşanmaz hale getirmiyor tabi…

Türkiye’de terörün sona ermesi mümkün müdür?

Türkiye’de Terörün bitmesini beklemek hayal olur. Türkiye’de hiçbir zaman terör bitmeyecektir. Ancak hükümetlerin stratejik politikaları ve terör karşısında dik duruşları sayesinde terör eylemleri en aza indirilebilecektir.

Türkiye’de 7 haziran seçimlerinden önce Türkiye’de terörün olmadığıyla övünenler, kırlarda bayırlarda çiçekler toplamaya çıkanlar, ‘Akiller’ ve ‘çözüm süreçleri’ ile akıl tutulması yaşayanlar, gaflet ve zafiyet içinde bulunanlar bugün geldiğimiz noktada ‘kandırıldık’ ‘aldatıldık’ demekten başka bir söz bulamamıştır.

Bu gün terörün artmasının tek sebebi terör ve terörü besleyen kaynaklara itibar etmektir. Dağlara, bayırlara değil şehir merkezlerine gömülen silahlan, bombalar, metropollere yerleştirilen uyuyan teröristler, savaştan kaçan milyonlarca Suriyelinin Türkiye’ye sokulması ve ülkemizin her yerine dağıtılması vs.. terörün bugün şiddetlenmesinde önemlidir.

Türkiye’de terör kaynaklarının neler olduğunu çok iyi tahlil etmelidir. Terör özellikle 70’li yıllardadan sonra ülkemizde can yaktığını, evlerin ocakların söndürüldüğünü görüyoruz.

Terörü ortaya çıkaran, besleyen ve yaşatan unsurları dikkate alındığında, bu faktörlerin dış ve iç kaynaklı olduğunu görmek zor değil.

80'li yıllardan itibaren hüküm süren PKK Terör Örgütü'nün eylemleri en kanlı şekilde bugünde devam etmektedir.

Terörün muhatapları ya da taraflarını inceleyecek olursak, bunlar; Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti, Terör Örgütünün Dağ Kadrosu, Terör Örgütünün Şehir Yapılanması, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun köylerinde ve şehirlerinde kendi halinde yaşayan Kürt vatandaşlar, yine Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun değişik köylerinde ve şehirlerinde kendi halinde yaşar gibi yapıp ta hem terör örgütünü doğrudan ya da dolaylı olarak destekleyen, hem de bilinçsiz biçimde bu işi yapanların ekmeğine yağ süren Kürt vatandaşlar, Amerika Birleşik Devletleri(ABD), Avrupa Birliği(AB) Ülkeleri, İsrail,Rusya, İran, Suriye Terör Örgütü PKK'nın Türkiye Büyük Millet Meclisindeki siyasi uzantısı kabul edilen HDP diye anılan parti.Taraf ya da muhatap diye belirttiğimiz bu unsurlardan hangileri terörün bitmesini istiyor, ya da hangileri gerçekten bir çözümden yana? Türkiye'ye karşı eylemlerini artıran terör örgütü IŞİD...

Bu sorunun cevabı çok önemli. Alınacak cevaplar, aynı zamanda terörün devam edip etmeyeceğinin de cevabı olacak.

GARABEY
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.