Alexa

Türk Eğitim-Sen; Çetinkaya Hakkında İdari Soruşturma İstedi

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından Samsun ili İlkadım İlçesi Milli Eğitim Müdürü Cengiz ÇETİNKAYA hakkında idari soruşturma başlatılması için Bakanlığa yazılı başvuruda bulunuldu.

Türk Eğitim-Sen; Çetinkaya Hakkında İdari Soruşturma İstedi
banner327
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından  Samsun ili İlkadım İlçesi Milli Eğitim Müdürü Cengiz ÇETİNKAYA hakkında idari soruşturma başlatılması için Bakanlığa yazılı başvuruda bulunuldu.

Türk Eğitim Sen tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Sendikamız üyesi Samsun İlkadım ilçesi Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin KAYMAKÇI öğretmeler kurul toplantısında okul müdürünün görev süresinin uzatılmamasına tepki göstermiş ve değerlendirme yapan kişileri haksız puan kırdıkları için kınadığını beyan etmiştir. Üyemizin bu beyanı üzerine Samsun ili İlkadım İlçesi Milli Eğitim Müdürü Cengiz ÇETİNKAYA tarafından üyemize soruşturma açılmış, ve soruşturmacılar tarafından “uyarma” cezası teklifi getirildiği duyumları sendikamıza ulaşmıştır.

Öğretmenler kurulunda hiçbir hakaret unsuru içermeyen, sadece yaşanılan haksızlığı kınayan Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmene antidemokratik bir tavır ile soruşturma açan Samsun ili İlkadım İlçesi Milli Eğitim Müdürü Cengiz ÇETİNKAYA hakkında idari soruşturma başlatılması için Bakanlığa yazılı talepte bulunduk.
KONUYLA İLGİLİ DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ HABER
 
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 19:56
YORUM EKLE