Yandex Metrika

Anadolu Gençlik Çanakkale Ruhuyla Ümmet İçin Toplandı

Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi Çanakkale’nin 100.yıldönümü münasebetiyle ve Çanakkale ruhunu yeniden yaşamak amacıyla Esenler Dörtyol meydanında toplandı.

Anadolu Gençlik Çanakkale Ruhuyla Ümmet İçin Toplandı
29 Mart 2015 Pazar 16:58

Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi Çanakkale’nin 100.yıldönümü münasebetiyle ve Çanakkale ruhunu yeniden yaşamak amacıyla Esenler Dörtyol meydanında toplandı.

Gençlerin oldukça ilgi gösterdiği programda Mehter marşları gençlerin heyecanına heyecan kattı.

Toplanış amaçlarını açıklamak üzere basın açıklamasını Anadolu Gençlik Derneği Esenler İlçe Başkanı Yakup Demir yaptı. Yakup Demir Lazı,Çerkezi,Arnavutu,Kürdü,Türküyle ümmetin her renginden Müslüman’ın emperyalizme karşı birlikte savaştığı Çanakkale ruhunun günümüzde de yaşatılarak zulümlerin sona erdirilebileceğini söyledi.

Tarihini Bilmeyenlerin Coğrafyasını Başkaları Çizer

Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer. Tarih bir toplumun hafızasıdır. Hafızası olmayan toplumların gelecek tasavvuru da olamaz. Yeni nesillere Çanakkale’de olup bitenleri anlatmak bu toprakların geleceğine sahip çıkmaktır diyen Demir, Çanakkale’nin bin bir türlü imkansızlıklara rağmen, inanç azim ve kararlılığın tarihe altın harflerle yazıldığını belirtti. Bu başarının tüm nesillere aktarılması gerektiğini söyledi.

Bu Gayretin Ardındaki İnanç Elbette İslam’dır

On beşindeki bu delikanlıların bu gayretinin ardındaki inanç elbette İslam’dır.Düşmana gösterilen mukavemet İstanbul düşmesin, Kudüs düşmesin, Mekke düşmesin, Medine düşmesin mukavemetidir.Düşmana gösterilen mukavemet Allah için, Peygamber için, Kur’an için, Hilal için gösterilmiş bir mukavemettir.Biz tüm şehitlerimizi dualarla yâd ediyoruz dedi.

Bir Milletin En Büyük Gücü Tankı, Topu, Silahı Değil, İnançlı Evlatlarıdır.

Çanakkale, inançlı bir topluluğun Allah’a dayanan mücadelesine, Allah’ın yardımının açıkça görüldüğü bir savaştır. Bu coğrafyanın en büyük zenginliği ve gücü, yeraltı-yerüstü imkânları yanında gerektiğinde inancı uğruna şehit olmayı en yüce değer bilen kararlı bir gençlik olarak belirten Demir Bunun içindir ki gençliğimizi İslam’dan uzak ve de Batı taklitçisi bir şekilde yetiştirmek Çanakkale’deki mevzileri gönüllü olarak terk etmektir dedi.

İşgal Girişimleri Devam Ediyor

İslam Birliği idealinden uzak, İslam’ı bir ortaçağ düşüncesi olarak nitelendiren, yenilmişliğe ve geri kalmışlığa çareyi Batıyı taklitte arayan kadrolar oluştuğu belirten Demir İşte biz bu şekilde kültürel bir işgalin altında büyüyen nesillere neyi kaybettiklerini hatırlatmakla mesulüz dedi.

O gün için Çanakkale geçilememiştir. Lakin sahip olduğu üç temel özellikten dolayı bu coğrafya sürekli işgal ve istilalara maruz kalmaktadır. Birincisi bu coğrafyanın sahip olduğu yeraltı-yerüstü kaynakları, enerji potansiyeli ve sahip olduğu jeopolitik konumudur. İkincisi kadim medeniyetlerin doğduğu yerdir. Birçok dinin ve inanışın ilk mabetleri, kutsal mekânları bu coğrafyadadır. Üçüncüsü bin yıldır bu coğrafyada kök salan İslam medeniyeti, dünyayı işgal ve ifsat edenlerin endişe kaynağı olmuştur. Bunun için Çanakkale bu coğrafyaya yapılan ilk işgal girişimi değildir ve son da olmayacaktır dedi.

Bu coğrafyanın her bir ferdi bilmelidir ki; ancak Çanakkale’de destan yazan ruh; inancı, iradesi, azmi, yüreği ve feraseti ile yeryüzünde iyiliğin teminatı olabilir. Anadolu Gençlik bu ruhu taşıyan omuzların harman yeridir.O gün Çanakkale’deki şahadetler, bugün bizim buradaki dualarımız barışı, kardeşliği ve adaleti getirecek İslam Birliği içindir diyen Yakup Demir 11 Nisanda bu şuuru yeniden yaşamak için Anadolu Gençlik Derneği olarak lise ve ortaokul öğrencilerini ücretsiz Çanakkale’ye götüreceklerini sözlerine ekledi. Program Mehter marşlarıyla sona erdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.