Alexa

En iyiler seyirciyle buluşacak

Aralarında Oscar adayı yapımların da bulunduğu yılın en çok konuşulan filmlerini başkentli seyirciyle buluşturacak.

 En iyiler seyirciyle buluşacak
banner327
aralarında Oscar adayı yapımların da bulunduğu yılın en çok konuşulan filmlerini başkentli seyirciyle buluşturacak.

 İstiklal Marşı'nı, Mehmet Akif'in gözünden anlatarak bugünlere getiren ve bağımsızlığın kıymetini bir kez daha hatırlatan "Korkma", 4 Mart'ta prömiyer yapacak. 

Devlet Tiyatroları (DT) 20, Devlet Opera ve Balesi (DOB) 6 eserle seyirciyi selamlayacak.

Başkentte bu haftaki kültür sanat etkinliklerinden bazıları şöyle:

!f Ankara Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali,  27 Şubat-2 Mart'ta Armada'da gerçekleştirilecek. "Dallas Buyers Club", "The Double", "Under the Skin", "Is the Man Who Is Tall Happy? An Animated Conversation with Noam Chomsky", "The Wind Rises" ve "The Grandmaster" gösterilecek. 

Ayrıca festivalin İstanbul ayağında düzenlenen uluslararası yarışma bölümleri "Keş!f" ve "Aşk & Başka Bi Dünya'dan Seçme Filmler" de izleyiciyle buluşacak.

-Tiyatro

75. Yıl Sahnesi:

Patrick Süskind'in tiyatroya kazandırdığı ve pek çok dilde sahnelenen "Kontrabas", Olcay Kavuzlu'nun performansıyla Metin Belgin'in yönetiminde bugün ve 1 Mart'ta seyirciyle buluşacak. Mevlana Celaleddin Rumi'nin Orta Asya'dan Anadolu'ya gelişi, Şemsi Tebrizi ile yakınlığı, tasavvuf ve Allah'a duyduğu büyük aşkın anlatıldığı "Mevlana Aşk ve Barış Çığlığı" 5 Mart'ta izlenebilecek.

Büyük Tiyatro:

Çukurova'da çeltik işçilerinin ekmeklerini kazanırken yakalandıkları sıtmayla savaşlarını ve kasabaya gelen yeni kaymakamın çeltik ağalarına karşı mücadelesini anlatan "Teneke", yarın, 2 ve 4 Mart'ta izlenebilecek.

-Opera-Bale

Opera Sahnesi: "Harem" balesi, bugün izleyicinin beğenisine sunulacak. Eserde, Osmanlı sarayındaki iktidar mücadelesi ve Harem'deki entrikalar anlatılıyor. Türk-Osmanlı kültürünün baskın karakteristik etkisiyle oluşan "Turguerie" akımının en güzel örneği olan Mozart'ın klasik eseri "Saraydan Kız Kaçırma" operası 1 ve 5 Mart'ta seyirciyle buluşacak. 

-CSO

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), şef Rengim Gökmen yönetiminde 1 Mart'ta konser verecek. Gecede orkestraya kemanda Sarah Chang eşlik edecek. Programda Hasan Niyazı Tura'dan "Türk Dansları", Samuel Barber'den "Keman Konçertos" ile George Bizet'in "Do Majör Senfoni" eserleri icra edilecek.

-BSO

Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), bugün saat  17.00'de İhsan Doğramacı Bilkent Erbil Koleji Konser Salonu'nda müzikseverlerin karşısına çıkacak. 1 Mart'ta saat 19.00'da Bilkent Erzurum Konser Salonu'nda da dinleyiciyle buluşacak.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 15:01
YORUM EKLE