Alexa

Kadınların resim Sergisi hayran bıraktı

Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Hanımlar Lokali Renkli Umutlar Atölyesinde hazırlanan karma yağlı boya resim sergisi açılış töreniyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kadınların resim Sergisi hayran bıraktı

Renkli Umutlar Atölyesi’nde hazırladığı karma yağlı boya resim sergisi Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi sergi salonunda açıldı.

Açılan sergiye ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali Resim Eğitmeni Ferah Güneş, “Şehitkamil Belediyesine bağlı Hanımlar Lokalinde 32 kursiyerimle 7 ay boyunca yaptığımız eserlerimizi sergiliyoruz. Birçok kursiyerimizin yıllarca içinde tuttuğu resim yapma arzusu açtığımız kursta hayat buldu. Bu durum bizi çok mutlu etti. Bu imkanları sağlayan Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyorum. Sergimizde şu anda 162 eser bulunmaktadır. Sergimiz, genellikle yağlı boya resim tekniğiyle yapılan resimlerden oluşuyor. Bunun yanı sıra rölyef, soyut-somut gibi çalışmalar da var” diye konuştu.


Sergiyi gezen Gazeteci-Yazar Sabiha Doğan, “Sergideki resimler, açıkçası beklentimin çok üzerinde olmuş. Bu sergide, kadın odağından dünyaya açılan pencereler görüyorum. Bu durum beni gerçekten çok etkiledi. Yeteneği olduğunu hisseden ve bunu sebatla çalışacak her kadınımızı bu tür etkinliklere davet ediyorum. Şehitkamil Belediyemizi de kutluyorum” şeklinde konuştu.


Emekli öğretmen olan kursiyer Serap Akalın, “Daha önceden resme karşı ilgim vardı. Emekli olduktan sonra resim yapmayı düşünüyordum. Burada arkadaşlarımızla birlikte çok güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Çok keyif alarak resim yaptık. Hanımlar Lokalinde bizlere bir aile sıcaklığı yaşatıldı. Kursta hem sosyalleşme imkanı buluyorduk hem de son derece güzel eserler ortaya çıkardık. Bunun da tabi ki sevincini yaşıyoruz. Bir insanda gerçekten yetenek varsa ortaya çıkarmak için en iyi ortamlardan biri olarak Şehitkamil Belediyemizin açtığı kurslardır” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE