Alexa

Samsun Gazi Sahnesi Kapanıyor

Kent Tiyatroları Birliği Dernek Başkanı Cem Kaynar; Gazi Sahnesinin kapatılmaması için İlkadım Belediyesi ile 1.5 aydır yürütülen görüşmeler sonuç vermediğini söyledi.

Samsun Gazi Sahnesi Kapanıyor

Kent Tiyatroları Birliği Dernek Başkanı Cem Kaynar; Samsun’un en önemli değerlerinden birisi olan, TV ekranlarında, tiyatrolarda izlediğiniz 43 ünlü oyuncu ve akademisyenin yetişmesine vesile olan, şimdiye kadar tahmini 700.000 kişinin yararlandığı Gazi Sahnesinin kapatılmaması ile ilgili İlkadım Belediyesi ile 1.5 aydır yürütülen görüşmeler sonuç vermemiştir.'dedi. 

Türkiye’nin dört bir yanından Genco Erkal, Salih Kalyon, Ulvi Alacakaptan, Çetin Altay, Yurdaer Okur, Cengiz Bozkurt gibi 50’nin üzerinde oyuncu, 15’den fazla tiyatro grubunun yolladığı destek videolarının da içerisinde bulunduğu, sosyal medyanın aktif kullanılacağı1 aylık bir kampanya düzenleme kararı aldıklarını belirtti. 

Gazi sahnesinin kapanmaması için kamuoyu oluşturacaklarını belirten Cem Kaynar, Samsun Valiliğinden gerekli izinlerin alınmasından sonra çalışmalarına derhal başlayacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE