Alexa

Şişli'de Hıdırellez Coşkusu...

Hıdırellez, İstanbulluların yoğun katılımıyla Maçka Sanat Parkı’nda coşkulu bir kalabalıkla kutlandı.

Şişli'de Hıdırellez Coşkusu...

Hızır ve İlyas peygamberlerin buluştuğu, baharın habercisi Hıdırellez, İstanbulluların yoğun katılımıyla Maçka Sanat Parkı’nda kutlandı. 

Kuştepe ve İzzetpaşa gibi Roman vatandaşların yoğun  yaşadığı Şişli’de, Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez şenliklerinde pek çok müzik grubu ve sanatçı sahne aldı. Vatandaşlar dilekler dilenip, Hıdırellez ateşinin üzerinden atlandı.

Şişli Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Hıdırellez’ikutladı. Dileklerin dilendiği, umutların paylaşıldığı, baharın neşesinin eğlenceye dönüştüğü Hıdırellez şenliği 5 Mayıs Cuma günü Maçka Sanat Parkı’nda düzenlendi.

Hıdırellez’in en yaygın ritüeli olan Hıdırellez ateşinin üzerinden atlandı, özel tasarlanan dilek ağacında dilekler dilendi.Balkan Bandosu, Hüzün, Fahrettin Sekmeç, Gülay Gül, Ege Hijaz Grubu ve Roman Dans Grubu sahne aldı. Küçük ritim sanatçısı Küçük Sercan ise hem atölyelerde çocuklara ritim dersi verdi hem de sahnede sergilediği şovla katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı. Küçük Sercan ayrıca, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye sahnede darbuka dersi verdi. 16.00- 23.00 saatleri arasında süren etkinlikte Parkın belirli yerlerinde atölyeler ve gösteriler düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 14:00
YORUM EKLE