Alexa

Teoman Südor Kimdir ?

55 Yıllık sanat yaşamını geride bırakanduayen sanatçı Teoman Südor’un sanatçı olarak zaman ve mekandan soyutlanmış doğa, ışık ve felsefe üzerine kurduğu ‘Sonsuzluk’ adlı resim sergisi 7 Nisan’ dan itibaren Galeri Diani’de!

Teoman Südor Kimdir ?

Teoman Südor’un sanatçı olarak zaman ve mekandan soyutlanmış doğa, ışık ve felsefe üzerine kurduğu ‘Sonsuzluk’ adlı resim sergisi 7 Nisan’ dan itibaren Galeri Diani’de!

Teoman Südor Kimdir ?

Sanat yaşamda elli beş yılını geride bırakan duayen sanatçı İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Bedri Rahmi Eyüboğlu atölyesinden mezun olduktan sonra devlet bursuyla Roma Güzel Santlar Akademisinde doktora yapmak üzere Roma-İtalya’ya eşi ressam Gülseren Südor ile birlikte gitti.

Eğitimine devam ederken üretmeye devam etti..Türkiye ‘ye döndüğünde İstanbul Teknik Üniversinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 1985 yılında sanatta yeterliliğini tamamladı. 2006 yılında emekli olduktan İstanbul Kültür Üniversitesinde eğitim vermeye devam etmektedir. Başta İtalya ve Avusturya olmak üzere yurt dışında 9 kişisel, yurt içinde ise 67 kişisel sergi açmış, yurtdışı dahil olmak üzere 20 den fazla fuar, bienal ve trienale katılmış sayısız karma sergide yer almıştır.. Yapıtları yurtiçi ve yurtdışında birçok koleksiyonda yer almakta ve müzelerde bulunmaktadır ayrıca birçok ödülü bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 09:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
batu kaan kuzu
batu kaan kuzu - 2 ay Önce

Peki sanat akımı nedir Teoman Südor'un?

medine cengiz
medine cengiz - 2 ay Önce

sanat akımı nedir

banner325