Yandex Metrika

ÜLKÜCÜ OLMAK

Biliyorum, Genç yaşlarında sana hiçbir maddi getirisi olmayan bir yolu seçtin Genç Arkadaş!

ÜLKÜCÜ OLMAK
29 Kasım 2013 Cuma 00:40

 Biliyorum, Genç yaşlarında sana hiçbir maddi getirisi olmayan bir yolu seçtin Genç Arkadaş! Hiçbir şey beklemeden “Ülkücü” oldun tabiri yerindeyse “Ocaklı” oldun.  Mete Han’ın izinden gidiyorsun Genç Arkadaş,  Türkleri bir ve huzurlu yaşatan Bilge Kağan’ın,  değerlerini korumak uğruna ömür adayan Tonyukuk’un , bağımsızlığı uğruna can veren Kürşad’ın, Ertuğrul Gazi’nin, Çağrı Bey’in, dünyaya Türkçe haykıran Karamanoğlu Mehmet Bey’in, Osman Gazi’nin, peygamberin hadisiyle şereflendirdiği Fatih’in,  Ulubatlı’nın, cihan imparatoru Kanuni Sultan Süleyman’ın,  Turan şehidi Enver Paşa’nın, Türk Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün, sen benliğinle yaşa diye ölen ağabeylerinin, Türk gençliğinin üzerine evlat diye titreyen Türkeş beyin izinde gidiyorsun.

Gittiğin yol Kutludur, amma zordur Genç Arkadaş! Devrin şartlarında zor iştir “Ülkücü” olmak. Sadece “Ülkücü” gibi konuşmak değil “Ülkücü” gibi yaşamak zor iştir. Ülkücülük okuldaysan belki yere elindeki çöpü atmamak veyahut yerdeki çöpü alıp yerine atmaktır. Otobüs ile okula giderken ne kadar uykusuz olsan da yada dönerken ne kadar yorgun olsan da muhtaç olana yer vermektir. Elini uzatanın elini tutmaktır “Ülkücü” olmak. Kibirden riyadan aymazlıktan uzak durmaktır, dert yananı dinlemektir ve yüzüne bakanın yüzüne gülmektir “Ülkücü” olmak.

“Ülkücü” olmak hangi yaftayı yerse yesin birleştirici ve bütünleştirici olmaktır.  Milli değerlerine sahip çıkmaktır. Yemeğini aç olanla paylaşmaktır “Ülkücü” olmak.  İnsanları sevindirmektir, ilk görevi olan eğitim hayatında başarılı olmaktır. Ailesine, sevdiklerine ve her şeyden önce milletine, devletine, davasına boynu bükük olmamaktır. Boynu dik yürümektir “Ülkücü” olmak. Bir ekmeği beş dilime bölüp yerken de, bir delik paltoyu sırayla giyerken de, idam sehpasına yürürken de dimdik durmaktır.

“Ülkücü” olmak pes etmemektir. Yol ne kadar uzun ve çetrefilli olsa da yapacağım demektir.  “Ülkücü” olmak pisliğe bulaşmamaktır, Ocağına gittiğinde ayağında götürmemek için. Kimi zaman Gök kimi zaman Al bayrak olmaktır, ne şartta olursa olsun dalgalanmak. Zulme boyun eğmemektir “Ülkücü” olmak. Her ne şartta olursa olsun doğru ve dürüst olmaktır. Çağın şartlarına göre fırıldak olmamaktır “Ülkücü” olmak. Doğru bildiğini, davasını geçici dünya nimetleri uğruna satmamaktır.
“Ülkücü” olmak yetimin, öksüzün hatta tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaktır. Kurumak üzere olan bir ağaca su dökmek, ölmek üzere olan bir kuşa yem atmaktır “Ülkücü” olmak.

Genç  Arkadaş! Görüyorsun değil mi? Ne çok şeymiş “Ülkücü” olmak. Yanlış anlama sana sadece zor ve çetrefilli bir yolu vaat etmiyorum.  Sana “artık bitti, buraya kadarmış.” Dediğin anda elini uzatacak bir arkadaşı vaat ediyorum. Uzun bir yolda başını omzuna koyabileceğin bir arkadaşı vaat ediyorum. Düştüğünde elinden tutacak, ağladığında üzülecek, seninle gülecek, seninle celallenecek bir dava arkadaşını vaat ediyorum!

Yorulma Genç  Arkadaş bu dava mukaddestir elbet mutlu bir sonu var. Başın sıkıştığında yardımına koşacak “Ülküdaşın” var. Ver elini elime seninle iyi gününde kötü gününde birlikte olacak Evelallah Ülkü Ocakları var!

Talu Bilgiliİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.