Ülkücülerden ‘Gönüllerde Birlik Gecesi’

Isparta Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Gönüllerde Birlik Gecesi’nde Semazen, ozan Atılgan, Sarıkamış ile ilgili sinevizyon, sanatçı Başkal ve Ülkücü Hareket’in sevilen sanatçısı Osman Öztunç sahne aldı.

Ülkücülerden ‘Gönüllerde Birlik Gecesi’
28 Aralık 2012 Cuma 01:54

Isparta Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Gönüllerde Birlik Gecesi’nde Semazen, ozan Atılgan, Sarıkamış ile ilgili sinevizyon, sanatçı Başkal ve Ülkücü Hareket’in sevilen sanatçısı Osman Öztunç sahne aldı.

Gönüllerde birlik gecesine; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcısı Oktay Öztürk, MYK üyesi Mehmet Parsak, Malatya Milletvekili adayı Prof. Dr. Hasan Tunç, Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, Isparta merkez ilçe başkanı Ramazan Pala ve diğer ilçe başkanları, Isparta Belediye başkanı Y. Ziya Günaydın katılırken, Ispartalı vatandaşların ve gençlerin yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

Gönüllerde Birlik Gecesinde MHP Genel Başkan Yardımcısı “Bugün başkalarının hazırladığı meydanlarda, tayin ettiği zamanlarda, şartlarını tayin ettikleri hallerde kavga etmeyeceğiz” dedi.

Öztürk, Isparta Ülkü Ocakları’nca Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, MHP’nin merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’in, geçmişteki Türk devletlerinin liderleriyle farklı çağlarda yaşamasına rağmen, onlarla aynı inanca sahip olduğunu söyledi.

Türkeş ile geçmiş Türk devletleri liderlerinin “ülkücülük” anlayışında birleştiğini ifade eden Öztürk, ülkücülüğün daha sonra bir hayat tarzı haline geldiğini, ülkü ocaklarının da Türk gençliğinin, ecdadın kalite çıtasına çıkması için kurulduğunu dile getirdi. Öztürk, Ülkü Ocaklarının, Türk milletinin geçmişten gelip yarınlara akacak olan tarihi yaşatabilecek insanları yetiştirmek için kurulduğuna değinerek, ülkücülerin Türkiye’deki marjinal grupların egemenliğine müsaade etmediğini söyledi. Ülkücülerin, ülkede birlik ve beraberliği sağlamak için mücadele ettiklerini savunan Öztürk, “Bin yıl önce bu toprakları aldığımız zaman bu topraklar milletler mezarlığı halindeydi. Yaşarken bulduğumuz milletleri, biz yaşarken yaşatmaya devam ettik. Bugün yaşatmak için koltuklarımızın altına aldıklarımız, kendilerini ‘ispat ve ifade etsinler’ diye şimdi bizim kendimizi inkar etmemiz isteniyor. Anayasa yapıyoruz, anayasadan Türk kelimesinin çıkarılması için devletin yönetenler de dahil bir mücadele veriliyor. Oslo’da alınan kararları TBMM’de kabul ettirmek istiyorlar” diye konuştu.

Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz ise açılış konuşmasında şunları söyledi;

“Tuna’nın haykırışını, Mostar Köprüsünün gözyaşlarını, Fatih’in özlemlerini taşıyan,

Dedem Korkut’un öğütlerini,

Ahmet Yesevi’nin, Hacı Bektaşı Veli’nin hikmetlerini,

Orhun’un mesajlarını, Şeyh Edebali’nin duasını,  Akşemsettinin maneviyatını,

Metehan’ın mirasını, Atilla’nın muhteşemliğini, Bilge Kağan’ın buyruğunu, Alpaslan’ın fethini, Fatihin cesaretini, Kanunu’nin şanını, Şeyh Şamil’in vakarını, Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ruhunu,  cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş’in asaletini,

Ziya Gökalp’ın, Arvasinin, Galip Erdem’in, Namık Kemal’in Erol Güngör’ün, İbrahim Kafesoğlu’nun, Dündar Taşer’in, Gün Sazak’ın irfanını,

Ruhi Kılıçkıran’ın, Dursun Önkuzu’nun, Yusuf İmamoğlu’nun,  Süleyman Özmen’in, Ahmet Kerse’nin, Ali Bülent Orkan’ın, Cevdet Karakaş’ın, Fikri Arıkan’ın, İsmet Şahin’in, Mustafa Pehlivanoğlu’nun, Halil Esendağ’ın, Selçuk Duracık’ın, Raşit Gündüz’ün ülküleriyle yaşayan,

Hazreti Ebubekir’in sadakatini, Hazreti Ömer’in adaletini, Hazreti Osman’ın şahadetini, Hazreti Ali’nin aslanlığını taşıyan değerli dava arkadaşlarım,

Türk Milleti’ne hizmet sevdasıyla yanan Bozkurtlar,

Hilal kaşlı bozkurt bakışlı, asaletin, nezaketin, zarafetin simaları Asenalar,

Güller diyarı Ispartamızın muhterem insanları

Ocak; ilim irfan yuvasıdır.

Ocak; Turan’a, İlahi Kelimetullah davasına yemin eden Oğuz boylarının, Bozkurt soylularının yeridir.

Ocak; nefsimizi terbiye etmeyi öğrendiğimiz eğitim yuvası, bin yıllık Yesevi Dergahıdır.

Ocak; Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletiyle yaşayan ülkü erlerinin mübarek ocağı, Muhammedi sevdanın Türkçe haykırışıdır.

Ocak; Mevlananın gel çağrısı, ham Yunusu pişiren Tapduk emre öğretisidir.

Ocak; her işte Allah rızasını aramayı öğrendiğimiz, Milliyetçilik fikriyatının yaşadığı mekan, Türklüğün kalbinin attığı yerdir.

Bu gece bu kutlu davanın var olan yürüyüşüne yeni bir ivme kazandırmak azim ve kararlılığındaki Ülkücülerin İrade beyanıdır.

Bu gece 43 yıl önce Başbuğ Alparslan Türkeş’in başlattığı Gönül Seferberliğinin, onun vasiyeti ve isteği üzerine bir adım daha ileri götürülmesi düşüncesinin hayata geçirilme isteğidir.

Ne mutlu Türküm diyene!İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.