Alexa

Ali Kınık Kimdir?

Ülkücü Sanatçı Ali Kınık türküleriyle kalabalıkları mest eden, coşturan, Gecelerde de Türk gençliğinin gönül dünyasına ve ruh dünyasına müziğiyle tercüman olan ender seslerden ve sanatçılardan birisidir.

Ali Kınık Kimdir?

Ali kınık ülkücü bir sanatçı olarak hayatını davasından taviz vermeden yürüten bir adam olmuştur. Ali Kınık, yaptığı beste ve yorumlarıyla da bunu her defasında "adam" gibi anlatmıştır. Sanatçı Kınık, gençler tarafından da çok sevilen bir sanatçıdır. 

Ali Kınık derken aslında dünyaya bakışını, insana bakışını kendi diliyle şöyle anlatıyor; ""Zulme, haksızlığa, Türk düşmanlığına, din düşmanlığına, ahlaksızlığa karşı bir başkaldırıdır bu. Arkamda uyuşturucu baronlarının kirli ve güçlü parası yok. Etkili ve yetkili yerlerde amcam, dayım yok. Medya desteğim yok. İmanım var, cesaretim var ve kralına eğilmeyecek bir başım var... Yaptığın şeyin adını koy denirse;derim ki: Bir tek sazımla dünyaya meydan okuyorum…”

Ali Kınık Kimdir?

1974 yılında dünyaya gelen söz ve beste yazarı Ali Kınık, Malatya’nın Akçadağ ilçesinde dünyaya geldi. Lise eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra Elazığ Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. 1996 senesinde Beni Öldü Say isimli albümünü çıkardı. Kınık, 2003 senesinde Bu Şarkı adlı albümünü piyasaya çıkardı. 2005'te Bir Millet Uyanıyor albümü çıktı.  2006 yılına Duvar Yazısı, 2008 senesinde İsyan Şarkıları isimli albümünü çıkaran Ali Kınık, iki sene sonra ise 2008' İsyan Şarkıları isimli eserlerini piyasaya sürdü.

Ali Kınık'ın 2010 senesinde yapmasını ve geniş kitlelerce isminin duyulmasını sağlayan albümü Ayşe’yi Seviyor oldu. Daha sonra da  Ali Ayşe’yi Seviyor isimli albümü ile ün kazanmıştır. 2012 senesinde  Düş’e Kalk’a isimli bir albüm daha çıkaran Kınık, ardından Kalbi Kırık Şarkılar isimli albümünü piyasaya sürdü. 

Ülkücü olduğunu da şarkı sözleriyle de her defasında dile getiren bir adamdır. Ali Kınık evlidir ve Göktürk isminde bir oğlu vardır.

Ali Kınık Ayşe'yi Seviyor Hikayesi Nedir?

Ali Kınık, 20'li yaşlarda ülkücülüğe gönül verdi. genç bir delikanlı iken ise Ayşe adında bir kızı sevdi. Ali ile Ayşe büyülü bir aşka düşer. Tek sorun, Kızın ailesi aşırı solcudur. Bizim Ali'yi bu aile istemiyor. Ayşe bir gün Ali'ye 'Gel vazgeç bu görüşten, ben mi daha önemliyim yoksa davan mı?' der. Ali o an yapması gerekeni yapar ve Ayşe'yi terkeder..

Ali Ayşe'yi Seviyor

Aynı Ateşde Yanmış Rüzgarda Üşümüz
Biz Ayrı Dünyalarda Bir Aşkı Yaşamışız
Eyvallah...

Faşist Dermiş Eşin Dostun Akraban
itin Biri Diyormuş Baban
Kimse Anlamadı Bizi
Bilmediler Öykümüzü
Düşman Gibi Hain Gibi
Kırdılar Gönlümüzü

Zamansız Karşılaşmış
Zamansız Tutulmuşuz
Kıymetimiz Olmamış
Zamansız Satılmışız
Eyvallah..

Faşist Dermiş Eşin Dostun Akraban
itin Biri Diyormuş Baban
Ben Seni Böyle Kaybettim
Hayatımı Hibe Ettim
O Yoksul Çocuklar için Seni Bugün Terk ettim.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 23:06
YORUM EKLE