Alexa

Ali Kınık'tan Muhteşem Gece

Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlamaları kapsamında Kula Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Ülkücü Sanatçı Ali Kınık, Kula’da sahne aldı. Ali Kınık, Kulalılara muhteşem bir kurtuluş gecesi yaşattı.

Ali Kınık'tan Muhteşem Gece

Manisa- Kula'da Ali Ayşe'yi Seviyor şarkısıyla milyonların beğenisi toplayan Ali Kınık, Kula’da aldığı sahnede eserlerleriyle unutulmaz bir performans sergiledi. Kulalılara muhteşem bir kurtuluş gecesi yaşatan Ali Kınık, Kula'yı çok sevdiğini belirterek, "Kula nasip olmaz her kula çok şükür bize nasip oldu” dedi.

Kula Belediyesi, “Kurtuluş Şenlikleri” organizasyonu hazırladı. Etkinliklerin ikinci gününde ünlü sanatçı Ali Kınık sahne aldı. Kulalılara konser verdiği konserle kulalıları şahlandırdı.

Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlamalarına, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, Manisa Büyükşehir ve Kula Belediye Meclis üyeleri, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Mikail Bulut, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce Kulalı vatandaş katıldı.

Kulalılar, Ali Kınık’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Başkan Tosun, Ali Kınık’a çiçek ve Tarihi Kula Evi maketi hediye etti. MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, 45 numaralı Ülküspor formasını Ali Kınık’a takdim etti. Ülkü Ocakları Başkanı Mikail Bulut ise ünlü sanatçıya günün anısına Ülküspor atkısı hediyesini takdim etti. 1-7 Eylül Zabıta haftası münasebetiyle Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelini de sahneye davet eden Başkan Tosun, tüm zabıtaların haftasını kutladı. Kulalıların her konuda en iyilere layık olduğunu belirten Başkan Tosun, Ali Kınık’ı Kula’da ağırlamaktan çok mutlu olduklarını ifade etti.

Ali Kınık Kula’ya Hayran Kaldı

Ülkücü sanatçı Ali Kınık, Konser sonrası Kula’nın tarihi evleri ve sokaklarında yaptığı gezintiyi dile getirerek, “Bu akşam Kula Belediyesi’nin kurtuluş etkinlikleri programı kapsamında Kula’da konser yaptık. Çok güzel bir konser oldu. Ama benim için daha da önemli bir tarafı Türk Kültürünün aşağı yukarı her çeşidinin yer aldığı Kula’da gezme imkanı buldum. Ben açıkçası bu kadar olduğunu bilmiyordum. Türk Kültürünün özeti gibi bir yer. Gerçekten çok etkilendim. İnşallah daha geniş ve teferruatlı bir zamanda Kulanın kültürünü daha iyi tanımak ve Kula’yı gezmek istiyorum. Özellikle Kulayı gezmek için gelmek istiyorum. Konser vesilesi ile gezmiş olduk ama güzel oldu çok memnun kaldım. Son olarak sözlerimi Kula nasip olmaz her kula diyerek tamamlamak istiyorum ve çok şükür bize nasip oldu” dedi.

Hüseyin Tosun, “Siz Varsanız Her Şey Tamam, Siz Yoksanız Her Şey Eksik”

Başkan Tosun,“ Kurtuluşumuzu bir arada kutladığımız bu coşku dolu eylül akşamında ilkeli duruşu, beyefendi kimliğiyle tanıdığımız Ali Kınık’ı büyük bir keyifle dinledik. Sizlerin destekleriyle Kula’ya hizmette 4,5 yılımızı geride bıraktık. Bu tür organizasyonlar ve etkinliklerle Kula’nın turizmdeki payını arttırmayı hedefliyor, bu uğurda durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. Bizler, sizler için varız. Sizler varsanız, her şey tamam, sizler yoksanız her şey eksik. Siz varsanız bizler var olacağız. Sizler yoksanız biz de yokuz. Bu bilinçle Kulalıların her zaman her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünüyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum. En kötü günümüz böyle olsun” şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 21:49
YORUM EKLE