Alexa

Diriliş Ertuğrul'dan Ayrılık (Murat Garipağaoğlu kimdir?)

Diriliş Ertuğrul dizisinde oynayan Murat Garipağaoğlu (Köpek karakteri) kimdir? Sadettin Köpek, tarihte nasıl öldü? Hangi dizilerde rol aldı?

Diriliş Ertuğrul'dan Ayrılık (Murat Garipağaoğlu kimdir?)

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin Köpek karakteri kimdir?  olan (Emir Sadettin ) Hayatı merak konusu oldu. Sadettin Köpek tarihte nasıl öldü? Dizide kötü karakter olan Sadettin'ın hayatı nedir? Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrılan Murat Garipağaoğlu kimdir?

SADETTİN KÖPEK TARİHTE NASIL ÖLDÜ?


Diriliş Ertuğrul dizisinde Sadeddin Köpek karekterini canlandıran (Murat GaripağaoğluAnadolu Selçuklu döneminde yaşayan devlet adamlarından biridir. Kendisiyle ilgili çok fazla kaynak yoktur. I.Alaeddin Keykubat döneminde Eyyubiler'e seferde komutanlardan birisidir. Emir-i şikar, nakkaş ve mimar da olduğu biliniyor. Kubadabad Sarayı'nı yapmıştır.

Sadettin köpek, Emir-i Alem Togan tarafından bir kılıç darbesi ile ciddi bir yara aldıktan sonra öldü. Cesedi demir bir kafes içine konularak Kubadabad Sarayı'nın kale burcuna asıldı.

Murat Garipağaoğlu kimdir?

Diriliş Ertuğrul Dizisinin ünlü kötü karekteri Murat Garipağaoğlu, 1969 yılında Ankara'da doğdu. Eğitimini Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde tamamladı. Murat Garipağaoğlu, 2002 yılında oyunculuğa adım attı. Sahra, Dicle, Bu Son Olsun, Suskunlar, Cinayet ve Diğer Yarım dizilerinde rol alan Garipağaoğlu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda. “Macbeth”, “Woyzeck”, ’’Marat Sade’’, ’’Zengin Mutfağı’’ gibi oyunların başrollerini üstlendi. TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosunda yer aldı. Dumrul alp karakterini canlandırdı.

Diriliş Ertuğrul Oyuncuları Kimlerdir?


Diriliş Ertuğrul Halime - Esra Bilgiç
Diriliş Ertuğrul Tuğtekin - Uğur Güneş
Diriliş Ertuğrul Gökçe - Burcu kıratlı
Diriliş Ertuğrul Noyan - Barış bağcı

Diriliş Ertuğrul Goncagül - Zeynep Kızıltan
Diriliş Ertuğrul Sadettin Köpek - Murat Garipağaoğlu
Diriliş Ertuğrul Sungurtekin - Sezgin Erdemir
Diriliş Ertuğrul Selcan Hatun - Didem Balçın
Diriliş Ertuğrul Turgutalp - Cengiz Coşkun
Diriliş Ertuğrul Banuçiçek - Ezgi Esma

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 01:39
YORUM EKLE