Alexa

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Eniştesi Hakan Karsak Kimdir?

Reyting rekortmeni Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin enişte karakterine can veren ünlü oyuncu Hakan Karsak ödüllere doymuyor. Hakan Karsak kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Eniştesi Hakan Karsak Kimdir?

Reyting rekortmeni Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin enişte karakteri Hakan Karsak, Yurt içi ve yurt dışında iki ayrı film festivalinden en iyi erkek oyuncu ödülü aldı. Peki Hakan Karsak kimdir?

Hakan Karsak Kimdir?

Hakan Karsak, 1975 yılında Diyarbakır'da doğdu. Eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Bölümü'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitirdi. Ankara Sanat tiyatrosu Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Diyarbakır Devlet Tiyatroları'nda halen görev yaptı.

15 sinema filmi, bir çok kısa film ve tiyatro sığdıran Hakan Karsak, oyunculuk yolculuğuna 1992 yılında Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosunda adım attı. Gölcük depremi sırasında gönüllü kurduğu çadır tiyatrosuyla adını herkese duyurdu..Benim Adım Gültepe, Sultan, Vicdan gibi çok ses getiren dizilerde yer almasının yanında, şimdilerde fırtına gibi esen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin çok sevilen enişte karakterine hayat veren Hakan Karsak, 5. Setem Akademi Uluslararası İpekyolu Kısa Film Yarışmasında en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Performansı ile adından söz ettiren usta oyuncu, ''3,5 Lira'' filmi ile en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Hakan Karsak; Ödüllerimi Annem ve Babam'a Armağan Ediyorum

Uluslararası İpekyolu Kısa Film Yarışması en iyi erkek oyuncu ödülünün yanı sıra, Fransa'da baş rollerinde oynadığı Patika filmiyle de Boğaziçi Film Festivalinde yine en iyi erkek oyuncu ödülünün de sahibi oldu. Sundance Film Festivalinde büyük ödülü alan Kelebekler filmindeki rolüyle de adından söz ettiren Hakan Karsak ''Son derece onur veren bu ödülleri anneme, babama, aileme ve biricik kızıma ithaf ediyorum'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:32
YORUM EKLE