Alexa

Hazal Kaya; Savrulmadan Bugüne Kadar Geldim

3 Mart'ta gerçekleşen Türkiye'nin ilk film endüstrisi konferans serisinde ünlü oyuncu Hazal Kaya, “Sansasyonel biri olmadan da işimi yapabiliyorum.” dedi.

Hazal Kaya; Savrulmadan Bugüne Kadar Geldim

3 Mart'ta gerçekleşen Türkiye'nin ilk film endüstrisi konferans serisinde ünlü oyuncu Hazal Kaya ve yönetmen Hilal Saral Film Endüstrisinde Kadın Olmak’’;panelinde buluştular.

Moderatörlüğünü, “Beyond24 İstanbul” un organizasyonunu da üstlenen Suzan Güverte’nin yaptığı oturumda Güverte’nin “Hiç sansasyonel biri olmadınız. Bunu nasıl başardınız?” sorusu üzerine cevap veren Hazal Kaya şöyle monuştu: “Sansasyonel biri olmadan da işimi yapabiliyorum. Bunu nasıl başarıyorum ben de bilmiyorum. Sektör oldukça hoyrat. Sansasyonel olmasak da “mış” gibi olabiliyor, çoğu zaman. Ama zamanla öğreniyoruz. Sadece çalıştım ve sevdiğim işi yaptım. Çok erken yaşta böyle güzel projelerle başlamak da şanstı, böyle güzel insanlarla çalışmak da. Ben de fena çıkmadım ve savrulmadan bugüne kadar geldim." dedi.

“Biz birbirimizin başarılarını takdir ediyoruz”

Başka bir soru üzerine “Mesele kadın olunca kadınlar birbirlerine entrika ve kötülük yaparlar gibi bir durum var.” ifadelerini kullanan Hazal Kaya, aslında öyle olmadığını ve kendi jenerasyonunun birbirine çok destek olduğunu belirterek,“Biz birbirimizin başarılarını takdir ediyoruz” dedi. İlk çalışmaya başladığında genç bir kadın olarak bazı şeyleri anlamadığını dile getiren genç oyuncu “Hilal Saral bana sahip çıktı onunla çalışmamış olsaydım, çok savrulurdum” şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 00:39
YORUM EKLE