Alexa

Zara Yeni Sinema Filmiyle Geliyor

Kalplerin en derinlerine kadar inen Zara, yeni sinema filmiyle geliyor. Güçlü sesi ve yorumlarıyla halkın beğenisini toplayan Zara, sanatçı rolüyle izleyicileri şaşırtacağını söylüyor.

Zara Yeni Sinema Filmiyle Geliyor

Türkiye’nin en sevilen ve beğenilen seslerinden Zara kimdir? Büyük bir hayran kitlesi olan Zara yine hayranlarını heyecanlandırdı.Zara, Yeni bir sinema filminde yer alacağının da hayranlarına müjdesini veren sanatçı rolüyle izleyicileri şaşırtacağını söyledi.

Bu arada Birkaç gün önce konser dönüşü Osmangazi Köprüsünde büyük bir trafik kazası geçiren sanatçı Zara, kazayla ilgili şu açıklamalarda bulundu: ”Hayat bir saniye içerisinde geçiyor, az kalsın denize düşüyorduk. Çok zor ve uzun bir geceydi. Ufak tefek sıyrıklarla atlattık. Her nefes birbirimize misafiriz. O yüzden küçük şeylere takılmak bana çok boş bakıyor. Kazada ilk aklıma gelen kızım Dila oldu. Allah’ım beni onsuz, onu bensiz bırakma duygusunu yaşadım. ”

Zara Kimdir?

15 Ocak 1976'da İstanbul’da doğan Zara'nın  Asıl adı Neşe Yılmaz’dır Aslen Adıyamanlı olan şarkıcı Zara, ilk defa sahne adıyla çocukluk yıllarında “Neşecik” adı ile sekiz albüm çıkardı. Milliyet gazetesinin açmış olduğu Liselerarası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında “Türk Halk Müziği Bayan Solist” dalında Türkiye birincisi oldu. Zara, Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde okudu.

Zara,1996 yılında “TRT Türk Halk Müziği Akitli Ses Sanatçısı” unvanıyla göreve başladı. 1997 yılında Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen “Yunus Emre Müzikali” nde Amber rolüyle oyuncu ve solist olarak görev aldı.

1998 yılında 15 aylık çalışmanın ürünü olarak Zara adı ile ilk albümü, Aynı yıl Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğinde “Eylül Fırtınası” isimli ilk uzun metraj filminde Tarık Akan ile başrolü paylaştı.

2000 yılında Boyut adlı ikinci albümünü çıkaran Zara, 2001 yılında Osman Sınav'ın yönettiği Deli Yürek: Bumerang Cehennemi sinema filminde oyunculuk performansıyla dikkat çekti. 2002'de ise üçüncü albümü Misafir’i; 2003 yılında ise 27 eserden oluşan 2 disklik Özlenenler albümünü piyasaya sürdü. 

Zara, 2005'te kariyerine, yine çift diskli Zamanı Geldi albümüyle devam etti. Sanatçı aynı yılın Ekim ayında, senfoni eşliğinde kaydettiği Bülbül-i Şeyda isimli tasavvuf müziği albümünü piyasaya sundu.

TRT 1'de Zamanı Geldi isimli programın sunuculuğunu üstlenen Zara’nın programı 41 bölüm sürdü.

2008 yılında kendi kurduğu ZR Müzik’ten Bahar isimli albümünü piyasaya sundu. 2009 ile 2011 yılları arasında Oktay Kaynarca ile birlikte Salı Sefası adlı müzik-eğlence programı sunan Zara,  tv8 kanalında iki sezon boyunca bu programı yayınlandı.

Zara, ilk evliliğini eski plakçısı Ulus Müzik'in patronu İskender Ulus'la yaptı. Bu evlilik 2007 yılında son buldu. Zara 5 yıl sonra 2012 Mart ayında ikinci eşi gazeteci-yazar Akif Beki ile evlendi. 2016 Yilinin temmuz ayinda ise tek celsede bosandilar.

Sinema filmleri
Deli Yürek: Bumerang Cehennemi (2001)
Eylül Fırtınası (1998)

Televizyon dizileri

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – Atv (2017)
İpsiz Recep  TRT 1 (2008-2009)
Gelin Kanal D (2003)

Televizyon Programları

Sonsuz Şarkı  (TRT Müzik) (2015-)
Salı Sefası TV8 (2009-2011)
Tanrı Misafiri ATV (2006)
Zamanı Geldi TRT 1 (2005-2006)

KAPSAMHABER

YORUM EKLE