Alexa

Mahkum ve yakınları şimdi bayramı bekliyor

24 Haziran seçimleri öncesinde başlayan af tartışmaları üzerinden bir seçim daha atladık. Seçimler öncesi af beklentisi içinde bulunan mahkumlar ve dışarıda bekleyen sevdikleri yine umduğunu bulamadı.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından ilk defa gündeme taşınan af konusu artık bezginlik getirmeye başladı.

Hükümet yetkilileri tarafından seçimler öncesi af olmayacağını ancak ceza indirimi veya infaz yasasında bir değişikliğin olabileceği yönünde yaptıkları açıklamalarla mahkûmlara ve yakınlarına umutlarının devam etmesi yönünde de kapı araladı.

Af veya ceza indirimi konusu uzadıkça bir taraftan umutlar artarken diğer taraftan mağduriyetlerde artıyor aslında.

Cezaevlerinde bir bekleyiş içerisinde olan Kader mahkûmları ikinci bir cezayı hak etmiyor.

Mahkûmların dışarıda bulunan yakınları bu zulmü hak etmiyor.

Mahkûm affıyla yatıp kalkan hükümlü yakınları adeta sefalet içinde bulunuyor.

Son alarak 31 Mart yerel seçimlerinde de mahkûmların yüzü gülmedi.

Mahkûm ve yakınları şimdi bayramı bekliyor.

Bayramda af olur mu?

Bayramda ceza indirimi olacak mı? Sorularına cevap arayan mahkûm yakınları sosyal medya hesaplarından içinde bulundukları sıkıntıları dile getiriyor.

Sosyal medya twitter adresinden paylaşımda bulunan, Av. Hakan Aydın; "T.C vatandaşı olupta sicili temiz kaç kişi var. Hiç bir suça karışmamış karakol yüzü görmemiş. Madem suç toplum düzenine aykırı neden bu kadar suçluyuz. Ceza suçun önüne geçmeye yeten bir yaptırım mıdır ? Önce Cezaindirimi sonra bilinçli toplum." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra diler
Büşra diler - 6 ay Önce

Artık insanlara bıtkınlık geldi günden güne atılıyor vermiyeceklerse adam gibi vermicez desinler yada şu tarihte olacak desinler biri çıkıyo var diyo biri çıkıyo yok diyo bu kadar insanın umutlarıyla oynamak adaletmi dayanacak gücümüz kalmadı ne mahkumların nede bizlerin yüzlerce çoçuk anneleriyle beraber ceza evlerinde kalıyo daha küçüçük yaşta dışarıda parklarda oyun oynayacağı yerde küçüçük bedenleriyle ceza çekiyorlar bari onlara merhamet etsinler bu kadar insanın sesine neden kulak verilmiyor Allah rızası için artık ilgilenilsin bu konuyla.

m emin doğan
m emin doğan - 6 ay Önce

çok insan pişman olmuş ceza evlerinde bir seferlerin mahsus sf ciksin