Alexa

"Adil" olarak yargılanmalı!"

Yençağ Gazetesi Yazarı Selcan Taşçı; Bu, "Topbaş'ın damadına özel bir ayrıcalık hali" olmamalı; cezaevlerinde bulunan bütün tutuklular "insan hakları"nın gerektirdiği biçimde ve "adil" olarak yargılanmalı!"dedi.

"Adil" olarak yargılanmalı!"

Yençağ Gazetesi Yazarı Selcan Taşçı; bugünkü makalesinden keserek alıntılar yaptık. Taşçı'nın yazısı şöyle:

Kuddusi Okkır...

Ümraniye kumpasının ilk kurbanlarından biri olarak sapasağlam girdiği cezaevinde Ağır depresyon tanısıyla kaldırıldığı hastanede zatürre ve böbrek yetmezliği olduğu anlaşıldı. Hastane hastane dolaştırıldıktan sonra hazırlanan rapor kanser olduğunu ve kanserin bütün vücudunu sardığını söylüyordu.Tahliyesi ancak ölümüne beş gün kala koma haldeyken gerçekleş

Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur, tutuklandıktan iki ay sonra Kocaeli-Kandıra Cezaevi'nde beyin kanaması geçirdi. "yaşam hakkının ihlali" itirazlarına rağmen yeniden cezaevine gönderildi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, 21 ay boyunca İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü yoğun bakım servisinde tedavi gördü oradan Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'ne nakledildi. Sağlık sorunları dolayısıyla tahliye olmasına izin verilmedi.

Siroz teşhisi konulan Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, Hastalığına rağmen yeniden Silivri Cezaevi'ne gönderild

Tedavisi sırasında gözaltına alınan Levent Ersöz, tutuklandığı gün fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Silivri'ye gönderild

Nedir bu "ölüme tahliye" olana kadar çürüsün naraları?

Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın sağlık sorunları "gerçek" ise, sahiden cezaevinde kalamayacak durumda ise elbette en doğrusu tutuksuz yargılanması.

Lakin...

Buradaki terazinin kantarı, vatandaşların kanunlar karşısında eşit olduğuna göre ayarlanmalı.

Bu, "Topbaş'ın damadına özel bir ayrıcalık hali" olmamalı; cezaevlerinde bulunan bütün tutuklular "insan hakları"nın gerektirdiği biçimde ve "adil" olarak yargılanmalı!

Anlamıyorum ki...

Kağıda yazılanları düzelttiler diyelim; bilinçaltlarında açığa çıkmak için fırsat kollayan gerçeği düzeltebilecekler mi sanki?

YAZININ TAMAMI

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 00:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten
Ayten - 2 yıl Önce

CANIMIZ İÇERDE DEVLET BÜYÜKLERİMİZ ALLAHTAN KORKMUYOMUSUNUZ VİCDAN BİZ ZZ KADER MAHKUMUYUZ HAİNLER DISARDA MAZLUM İÇERDE NASIL Bİ ADALET BU ADALET BAKANLIĞI DUYUNNNNN

Zulfinaz
Zulfinaz - 2 yıl Önce

Sadece Adalet istiyorum. Eşime kanatten cezalar verildi. Ömürlük cezalar. Çocuklarımız babasiz büyüyor.
Yuvalarimiz yıkılmanin eşiğinde. Ceza indirimi istiyoruz.

Kadir
Kadir - 1 yıl Önce

Sn Cumhurbaşkanım TC nin Adaletini Yargısını Fetöcü hakim ve savcılar Bir silah olarak kulanmıştır. Fetöcü hakim ve savcıların verdiği cezalar HÜKÜMSÜZDÜR. 4500 tane hakim savcı Kanıtsız delilsiz cezaları onyladilar . DGM(öym) devletimiz kaldırdı yeniden yargılama vermiyorlar dilekçeler kabul edilmiyor 220.madde çete suçu terör örgütü suçundan ayırt edilmeli Vatan hainleriyle bir olmamalıdır. SN Cumhurbaşkanım 15 temmuz sorasinda 10 Yıl 15 yıl suçsuz yere yatan binlerce mahkum var dedi Hala neden bu magduriyetleri görmezden geliyorsunuz bu fetöcülerin yargıladığı mahkumlara yeniden yargılama haki verilmiyor. Dilekcelerimiz kabul edilmiyor bu haksızlığa dur deyin Sevdiklerimizi Özgürlüğümüzü Hayatımızı yaşantılarımizi Cezaevlerine mahkum ettiler ülkemizi karanlığa mahkum ettiler Duyun artık 80 milyon vatandaşın Özgürlüğünü kısıtlayarak vatanına bayrağına milletine devletine kumpas kuruldu ve karanlığa mahkum ettiler Bu gerçekleri görmek çokmu ZOR Adalet için Özgürlük için Huzur için Eşit adalet ve AF için 8 Milyon Mahkum ailesi, EŞİTLİK ilkesine aykırı olmadan zengin gariban ayrımı yapılmadan Dosya Başı indirim yada Fetocülerin yargıladığı mahkumlara Genel AF verin. Allah Aşkına Duyun artık sesimizi duyun lütfen Mağduruz. ...