Alexa
banner314

AK Parti'ye sanal alemde büyük tepki !

Reyhanlı'da 46 vatandaşımızın öldüğü saldırının ardından sosyal medyada ‘Yas’ tepkisi çığ gibi büyüdü..

AK Parti'ye sanal alemde büyük tepki !
banner327

 

Reyhanlı’da meydana gelen patlamaların ardından televizyon kanallarının normal yayın akışını sürdürmeleri sosyal medyada tepki topladı.

Yas ilan edilmesini isteyen kullanıcılar paylaştıkları mesajlarla kanalların yayın akışlarını değiştirmemelerini sert şekilde eleştirirken, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’nun oğlunun düğünü de eleştirilerin hedefi oldu.

Kuzu’nun düğününe tepki

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın da katıldığı Ak Parti Milletvekili Kuzu’nun oğlunun düğününe sosyal medyadan tepki yağdı. Kuzu’nun “Elim bir olay yaşandı, bu da düğünümüzün tadını kaçırdı” sözleriyse tepkiyi engellemedi.

Öte yandan Redhack de ‘ulusal yas’ ilan edilmemesine tepki olarak Hatay Valiliği’nin sitesini hackledi. Patlamaların ardından aralarında belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin ve taraftar gruplarının olduğu çok sayıda kurum ve kuruluş düzenleyecekleri etkinlikleri iptal etme kararı aldı. İptal edilen etkinlikler arasında Anneler Günü dolayısıyla gerçekleştirilecek olanlar da vardı.
Öte yandan Galatasaray’ın en büyük taraftar gruplarından Ultraslan da internet sitesinden duyurduğu mesajla şampiyonluk kutlamalarının iptal edildiğini duyurdu.

Milliyet
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 15:18
YORUM EKLE

banner307

banner325