Alexa

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Mican, hilafeti savundu

BBP'ye bağlı Alperen Ocakları'nın İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Hilafet makamı kaldırılmasaydı daha adil bir Türkiye olur muydu" sorusuna, "Kesinlikle olurdu, Hilafet kalmalıydı ve İslam dünyası başsız kalmamalıydı" cevabını verdi.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Mican, hilafeti savundu

AKP-MHP ittifakına girmek isteyen BBP'ye bağlı Alperen Ocakları'nın İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, hilafeti savunarak,,"Dini devlet işlerine karıştırmadığında adaletsizlik olur" dedi. ve laikliği eleştirdi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'ya konuşan Kürşat Mican, "Hilafet makamı kaldırılmasaydı daha adil bir Türkiye olur muydu" sorusuna, "Kesinlikle olurdu... İslam dünyası başsız kalmamalıydı" diyerek şöyle konuştu:

"Cumhuriyet değerleri tehlikede değil" diyen Mican, "Normalde hilafet dediğimiz şeyi şeriat olarak görüyorlar, aslında Allah'ın kanunlarıdır. Her devletin bir dini inancı vardır, sadece bizim devletimizin yok. Yüce dinimizin, insanlığa, dünyaya ne gibi bir zararı var. Öyle bir zararı yok. Din ile devlet işlerini birbirinden ayırıyorsun, sen dinini devlet işlerine karıştırmadığın zaman zaten burada bir sürü adaletsizlikler oluşur, bir sürü yanlışlıklar oluşur. Sana, zorla devlet memuruna, yöneticisine zorla namaz kılacaksın diyen var mı? Böyle bir baskı yok. Kuran okuyacaksın diyen var mı?" şeklinde ifadeler kullandı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 14:52
YORUM EKLE