Alexa
banner322

Bir İman ve Ahlak Hareketi-Ülkücü Hareket

Her Türk'ün, her Milliyetçinin ve her Ülkücünün Okuması ve göz önünde bulundurması gereken bir makale olduğuna inanıyoruz.

Bir İman ve Ahlak Hareketi-Ülkücü Hareket
Dünlerle bu günler arasında bir çok şey değişse de bazı temel hususiyetler vardır ki değişmez. Ülkücü olmak farklı bir duygudur. Ülkücü olmanın temelinde yatan ahlak ve fazilet gibi temel unsurları kaldırıp bir tarafa koyduğunuzda ülkücülüğünüz de bitmiş sayılır, Ülkücülük enstrümanlarına sahip olunmadan Ülkücülüğün hedeflediği noktalara varmak mümkün olmaz.  Aslında bu söylediklerimiz Türk milletinin ve gençliğinin temelinde olması gereken bir haldir. Gazete2023 yazarlarından Müjdat Öztürk”ün de kaleme aldığı dünkü makalesi keyifle okunması ve sindirilmesi gereken bir makaledir.

Toplumu ayakta tutan değerlerin başında ahlak geldiğini, ahlakın kültürün de bir parçası olduğunu ifade ederek, gelinen noktada bu değerlerin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuzu belirtiyor.

Ülkücü Hareket bir siyasi hareket olduğu kadar aynı zamanda bir iman ve ahlak hareketi de olduğunu söyleyen , öztürk Başbuğ’un güzel bir sözünün iyice anlaşılmasını arzu ediyor.

Dokuz Işığın bir ışığı ahlakçılıktır. “Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe kısacası Hak yolu Hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Hareketin adını isteyenlere açıkça ilan ediyorum. Yeniden Maneviyata Dönüş…”

 

Devlet Bahçeli’nin Türk siyasetinde yüksek bir ahlaka sahip olduğunu belirten Öztürk, Türkeş ve Bahçeli çizgisinin takipçilerine büyük görevler düştüğünü izah ediyor ve : ”O halde Başbuğ Türkeş - Devlet Bey çizgisinin takipçisi Ülkücülere büyük bir görev düşüyor. Yaşadığımız her yerde iş yerinde, evde, sosyal ve siyasi hayatta Türk- İslam ahlak ve faziletini yaşamak, yaşatmak ve çevremize yansıtmak. Türkiye’nin ve Türk Milletinin varlık mücadelesini yürüten Ülkücülerin sadece yapması gereken siyasi çalışmalar değildir. Milli kültüre, dini ve ahlaki değerlere sahip çıkmak ve bu değerleri başta kendileri yaşayarak, yaşamasını sağlayarak gelecek nesillere aktarmak da bir Ülkücülük görevidir”diyor yazısında…

 

Okunması gereken bir yazı…

Linki tıklayın lütfen..

http://www.gazete2023.com/article.php?id=40

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 23:17
YORUM EKLE