Alexa

Fikir soytarılarına, ideoloji maskaralıklarına dikkat!

"HALT ETMİŞİNİZ HEPİNİZ! ÜLKÜCÜ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NDE OLUR! MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNDE BULUNMAYAN, ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR! GİTTİĞİ YERİN DAMGASINI YER O! ORDAKİ GENEL BAŞKANIN GÖRÜŞÜNE GÖRE YAŞAR, ORDAKİ GENEL BAŞKANIN GÖRÜŞÜNE GÖRE HAREKET EDER. ONUN ÜLKÜCÜLÜĞÜ KALMAMIŞTIR, BUNU BÖYLE BİLMELİYİZ!"

Fikir soytarılarına, ideoloji maskaralıklarına dikkat!
 Bu söz MHP'nin ve Ülkücü Hareketin kurucusu merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e aittir.Birçok yazımda da bu sözlerini hatırlattım. Başbuğ Türkeş'in iki büyük emaneti vardır. Birisi MHP ,diğeri Ülkü Ocakları'dır. Ülkücülük sıfatı da sadece bu çatı altında olanlara aittir. Bu çatılar dışında ,başka partilerde Ülkücü olduğunu söyleyerek bulunduğu yere ve Ülkücülükle bağdaşmayan ihanet fikirlerine hizmet eden bize göre siyasetin şarlatanı , ideolojinin maskarasıdır. Ülkücü Hareketin Lideri, teşkilatı ve fikri bellidir. Buna rağmen başka oluşumlarda ,başka partilerde Ülkücülük sıfatı taşımak fikirsel hastalık yanında ruhsal bir hastalığında işaretidir.

 

MHP ve Ülkü Ocakları'nın kurumsal yapısını tanımadan , kafasına göre Ülkücülük tanımı ve oluşumu yapanlar kim olursa olsun bu sıfatla yan yana gelmeleri mümkün değildir.

 

Bunları son zamanlarda niye sık sık tekrar ediyoruz. Çünkü MHP ve Ülkücüler üzerinde oyun oynayanlar son zamanlarda yine hareketlilik içine girdiler. Türk milliyetçiliği ve Ülkücü düşmanlığında en aktif olan AKP'nin mitinglerinde üç hilal ve bozkurt bayraklarının açılması , Ülkücülük sıfatı kullanarak PKK Açılımına destek açıklamaları yapılması, önüne "Milli" sıfatı konularak kurulan yapılar, "Eski Ülkücü, Ülkücü ağabey" sıfatlarıyla yapılan açıklamalar hepsi MHP ve Ülkü Ocakları yapısına kurulmak istenen tuzaklardır. Bu manada MHP ve Ülkü Ocakları bilgisi ve onayı dışında yapılan hiçbir açıklama, hiçbir faaliyet MHP'yi ve Ülkücü Hareketi bağlamaz.

 

Ülkücü Hareket bu gelişmelere karşı oldukça dikkatli olmalıdır. MHP ve Ülkücü Hareket ile hiçbir bağı olmayan kişi ve oluşumların MHP ve Ülkücüler adına açıklama yapması bir tezgah ve oyun değilse başka nedir?

 

Önümüzdeki yerel seçimler Türkiye'nin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. AKP bu seçimlerde bir hezimet yaşamazsa Türkiye'nin bölünmesi ve parçalanması yolunda düşmanların zaferi olacaktır. AKP'de bunun farkında olduğu için her oyunu MHP üzerinde şekillendirmektedir. Yerel seçimlerde oy patlaması yapması beklenen MHP'yi engellemek ve başarısız kılmak için iktidarın tüm gücünü kullanarak harekete geçecek olan bir AKP gerçeği varken ,"Ülkücüyüm" diyen herkesin gözü-kulağı MHP'de ve Lideri Devlet Bahçeli'de olmalıdır.

 

Başka göz arayan ,başka kulak arayanda zaten iyi niyet sınırlarını çoktan aşmış bir kişidir.

Ülkücünün adresi MHP , yuvası Ülkü Ocakları'dır. Bunun dışında "Ülkücülük" sıfatıyla başka adres ve yuva tarif edenler fikir soytarısıdır. Tüm Ülkücülerde bu soytarılara karşı dikkatli olmalıdır.

 

YILDIRAY ÇİÇEK

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2013, 15:36
YORUM EKLE