Alexa

HDP ile İttifak Yapmak Milli Bir Görevmiş!

Emperyalizmin müdahalesine açık alan bırakmamak için HDP'nin önünün açılması gerektiğini savunan CHP'li Kılıçaslan, "Milli olmak HDP ile ittifak yapmaktır. Bu ülkenin kendi sorunlarını kendi halkının insanlarının farklılıklarıyla beraber çözmesidir." dedi.

HDP ile İttifak Yapmak Milli Bir Görevmiş!

TV5'te Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP PM üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, HDP ile ittifak yapmanın milli bir görev ve milli bir politika olduğunu ifade ederek, "Bu ülkenin kendi sorunlarını kendi halkının insanlarının farklılıklarıyla beraber çözmesidir." dedi.

Emperyalizmin müdahalesine açık alan bırakmamak için HDP'nin önünün açılması gerektiğini savunan CHP'li Kılıçaslan şunları söyledi:

"Milli olmak HDP ile ittifak yapmaktır. "

"Meşru zeminde herkesin politika yapmasını sağlamak bizim görevimizdir. Sorunun şiddetsiz çözümünden yana olan unsurların önünü açmak zorundayız. Onları barışçıl çözümler için zorlamamız önlerini açmamız desteklememiz gerekiyor. Bu bizim milli görevimiz. Milli olmak böyle bir şey. Milli olmak HDP ile ittifak yapmaktır. Bu ülkenin kendi sorunlarını kendi halkının insanlarının farklılıklarıyla beraber çözmesidir. Yoksa zaten bu Amerika'nın, Rusya'nın ve İsrail'in oyunu haline gelmiyor mu? Neden biz sorunumuzu çözemiyoruz da emperyalizmin müdahalesine açık bir alan bırakıyoruz?"

Zeki Kılıçaslan Kimdir?

1957 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Zeki Kılıçarslan, İlk ve ortaokul yıllarını Trabzon'da lise ve üniversite eğitimine İstanbul 'da tamamlamıştır.

1974 yılında İstanbul Sağmalcılar Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine başlayan Kılıçarslan, 1980 yılında da İmezun olarak olarak iş hayatına doktor unvanı ile atanmıştır. 1984 yılından itibaren Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak tıp doktoru unvanını alan Zeki Kılıçaslan, Anadolu'nun pek çok farklı ilinde doktorluk mesleğini sürdürmüştür. İlk önce doçent daha sonra da profesör unvanı alarak eğitim hayatında başarı kazanmıştır.

Zeki Kılıçaslan, askerlik görevini hizmet görevi ile birleştirerek, Çamlıca Askeri Göğüs Hastalıkları Hastanesinde daha sonra Erzurum Göğüs Hastalıkları Hastanesi veYedikule Göğüs Hastalıkları Hastanelerinde görev almış, 1989 tarihinden itibaren deİstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim dalında doçent unvanı ile çalışmıştır. 1994 yılından itibaren de görevinde yükselerek profesör unvanı almıştır. Kılıçaslan SES üyesi olarak pek çok kamu emekçilerinin haklarının korunması için ve taşeron işçilerin hak mücadeleleri vermesi için farklı projelerde yer almıştır. 1978 yıllarından itibaren de sosyalist hareket partileri içerisinde aktif olarak görev almıştır.

Zeki Kılıçaslan'ın Siyasi Hayatı:

2006 ile 2010 yılları arasında İşçi Kardeşliği Partisi genel başkanlığı görevini yürüten Kılıçarslan, Bu görev sonrasında 2010 yılında HAS Parti kurucusu ve genel başkan yardımcısı olarak siyasi hayatına devam etmiş, 2013 yılında ise CHP İstanbul Küçükçekmece üyesi olarak siyasi görevini sürdürmeye devam etmiştir. Ayrıca CHP kongresinde Parti Meclisi (PM) Üyesi olan Zeki Kılıçaslan evli ve bir çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 14:28
YORUM EKLE