Alexa

İmam Karsan Camilerde Toplanan Paraları Soruyor?

İstanbul Sancaktepe’de bulunan Yeni Doğan Bilal-i Habeşi Camii imamı Ebubekir Karsan, sosyal medya hesabından paylaştığı video da Diyanet Başkanlığını eleştiriyor. İmamın videosu rekor kırıyor.

Bilal-i Habeşi Camii imamı Ebubekir Karsan sosyal medya hesabından paylaştığı video ile rekor kırıyor. Diyanet'i eleştiren imam Karsan, camilerin rant kapısı haline geldiğini belirtiyor. Bunun üzerine mam Ebubekir Karsan açığa alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı.açıldı.

"Sözlü Tacize Uğruyoruz"

İstanbul Sancaktepe’de bulunan Yeni Doğan Bilal-i Habeşi Camii imamı Ebubekir Karsan, müftülük ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na karşı eleştirilerinde camiilerde toplanan paraların nereye gittiğini sorgularken, idari personelin kendilerini para toplama organizatörü olarak kullandığını dile getiriyor. Amirlerin böyle bir yetkileri ve görevleri varmış gibi davrandığını videoda ifade eden Karsan, yardım toplanmadığında ise sözlü olarak sürekli taciz edildiğini özellikle vurguluyor.

Merkez camilerin aylık 50-100 bin lirayı bulan kira gelirinin olduğunu beyan eden ve  paraların nerelere harcandığının ise bilinmediğini anlatan Karsan bu paraların hesabını kimsenin soramadığını dile getiriyor.

Camiler Rant Kapısı Değil

Toplanan paraların Müftülük hesaplarına yattığını belirten Karsan, “Şu kısmı açıkça ifade etmek gerekir ki, ben bu zamana kadar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın veya müftülüklerin, yapımına yardımcı olduğu cami ya da kuran kursu olduğunu duymadım. Şahit olana şahit olan da duymadım” dedi.

Camii imamı Ebubekir Karsan, camilerin insanlara hizmet edilen mekanlar olmaktan çıktığını, ve birilerine rant olduğunu söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a konuyu video aracılığıyla duyurdu. Ancak ardından Ebubekir Karsan, “İzinsiz basın açıklaması yapmak” suçlaması ile açığa alınarak hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Sancaktepe’de bulunan Yeni Doğan Bilal-i Habeşi Camii imamı Ebubekir Karsan'ın rekor kıran video konuşmasını yayınlıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 13:28
YORUM EKLE