Serdar Tekik: Koranavirüs Salgını Dünyayı Dijital Sektöre Yönlendirdi!

Sosyal Medya Uzmanı Serdar Tekik, Dijitalleşmenin her dönem önemli olduğunu fakat koranavirüs salgınında öneminin çok daha arttığını belirtti.

Medya 03.12.2021, 16:30 03.12.2021, 16:41
Serdar Tekik: Koranavirüs Salgını Dünyayı Dijital Sektöre Yönlendirdi!

Dijitalleşmenin her dönem önemli olduğunu fakat koranavirüs salgınında öneminin çok daha arttığını ifade eden Sosyal Medya Uzmanı Serdar Tekik, bu konuda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Koranavirüs salgını ile dijitalleşmenin arasındaki ilişkiden bahseden Serdar Tekik, “Biliyorsunuz, dijitalleşme oldukça önemli. Pek çok sektörde dijitalleşmenin etkilerini görüyoruz. Son zamanlarda içerisinde bulunduğumuz koranavirüs salgını, dijitalleşmenin ne denli önemli olduğunu gözler önüne serdi.” ifadelerinde bulundu.

Açıklamalarını sürdüren Tekik, “Koranavirüs birçok olumsuzluğa neden oldu. Fakat bunun yanı sıra bazı mesleklerin ne kadar önemli olduğunu bizlere tekrar hatırlattı. Birçok sektörü derinden etkileyen dijitalleşmenin pandemi sürecinde etkisini iyiden iyiye hissettirdiğini söylemek mümkün. Örneğin pandemi öncesinde online alışveriş yapmaktan çekinen insanlar vardı. Ödeme sırasında kart kullanmak istemedikleri için fiziksel alışverişlerini nakit ödeme ile gerçekleştiriyorlardı. Fakat pandemi ile birlikte online alışverişlerin ciddi oranda arttığını söylemek olanaklı. Dijitalleşme, bazı mesleklerin de öneminin bir kere daha anlaşılmasını sağladı. Bu mesleklerden birisi de Yazılım Mühendisliğidir.” sözleriyle dijitalleşmenin etkilerinden bahsetti.

“Yazılımcıların Önemi Bir Kere Anlaşılmış Oldu!”

Pandemi süreci ile Yazılım Mühendisliği arasındaki ilişkiden bahseden Serdar Tekik, “Pandemi öncesinde bazı firmalar, dijital potansiyelin farkına varamadıkları için çağın gerisinde kalıyordu. Şu anda dijitalleşmenin önemi anlaşıldığı için yazılımcıların yaptıkları iş de ön plana çıktı. Artık pek çok firma, dijitalleşme adına kayda değer adımlar atıyor.” ifadelerinde bulundu.

Dijitalleşmenin ileriki yıllarda çok daha etkili olacağından bahseden Serdar Tekik, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Teknolojinin ilerlemesi gün geçtikçe hızlanıyor. Bu durum, dijitalleşmenin çok daha geniş bir alana yayılacağının sinyallerini veriyor. Yeni dünya düzeninde yer edinmek isteyen kişilerin bu konuda çeşitli çalışmalar yapması zorunluluk arz ediyor. Özellikle alışveriş alanında e-ticaretin etkisi iyiden iyiye hissediliyor. Pek çok kişi, alışverişlerini büyük çoğunlukla internet üzerinden gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra büyük firmalar, kendilerine ait web siteleri üzerinden potansiyel müşterilerine çok daha hızlı bir şekilde ulaşıyor. Bunların yer biri, dijitalleşmenin sağladığı katkılar arasında yer alıyor. Yeni dünya düzeninde, dijitalleşme artık hayatın bir kısmında yer edinecek gibi duruyor.”

Yorumlar (0)