Alexa
banner314

Star Yazarı Ülkücülerden Özür Diledi

Reyhanlı'daki saldırı sonrası ilçede bazı Suriyeli mültecilerin başlarının taşla ezilerek öldürüldüğünü iddia eden Star yazarı Hakan Albayrak, katıldığı bir televizyon programında bu iddialarını dillendirmişti.

Star Yazarı Ülkücülerden Özür Diledi

 Reyhanlı'daki saldırı sonrası ilçede bazı Suriyeli mültecilerin başlarının taşla ezilerek öldürüldüğünü iddia eden Star yazarı Hakan Albayrak, katıldığı bir televizyon programında bu iddialarını dillendirmişti. Albayrak, 'Bu kişiler ülkücü işareti yapan gençlerdi? İsimlerini mi söyleyeyim? Ahmet, Mehmet gibi gençlerdi' sözlerini sarf etmiş ve canlı yayında gergin anlar yaşanmıştı.

Albayrak, bugün Star gazetesinde yayınlanan köşesinde MHP'lilerden özür diledi. 

 

İŞTE ALBAYRAK'IN BUGÜNKÜ O YAZISI

Televizyonda “Bütün Reyhanlı halkını suçlayamayız, ama orada Suriyeli mültecilere saldıranlara gereken tepki gösterilmezse bütün Reyhanlı zan altında kalır” dedim, gazetede “Elbette ki Suriyeli mültecilere karşı işlenen suçlardan bütün Reyhanlı ahalisi sorumlu değildir. Fakat o suçları alkışlayanlar, yüksek sesle telin etmeye yanaşmayanlar yüzünden, Baas ve Neo-Nazi çetelerinin dümen suyunda giden bir Reyhanlı görüntüsü var maalesef” diye yazdım. Bunu “Hakan Albayrak bütün Reyhanlı halkını katil ilan etti” diye çevirdiler. Şimdi de, Reyhanlı’da Suriyeli mülteciler aleyhindeki gösterilerde bazı kimselerin Bozkurt işareti yaptığına ilişkin sözlerimi “MHP’liler cinayet işledi” diye çeviriyorlar. Asla öyle bir iddiam yok ve olamaz. En az bir Suriyelinin linç edildiğini -bir doktorun gayri resmi beyanına istinadeniddia ettim, fakat o linçin nerede ve tam olarak kimler tarafından gerçekleştirildiğine dair bir şeysöylemedim. Söylemem mümkün de değil, çünkü bilmiyorum.

ASLA ÖYLE BİR İDDİAM YOK

Asla öyle bir iddiam yok ve olamaz. En az bir Suriyelinin linç edildiğini –bir doktorun gayri resmi beyanına istinaden- iddia ettim, fakat o linçin nerede ve tam olarak kimler tarafından gerçekleştirildiğine dair bir şey söylemedim. Söylemem mümkün de değil, çünkü bilmiyorum.

***

MHP CAMİASINDAN VE TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLERİM

Gerek televizyondaki konuşmalarımda ve gerekse gazetedeki yazımda maksadını aşan ifadeler oldu, evet. Bunlar için Reyhanlı halkından, MHP camiasından ve bütün Türkiye’den özür dilerim. “Esed rejiminin cinayetlerini konuşacağımızyerde neler konuşuyoruz” diyerek giriştiğim bir işte ben de hedefin saptırılmasına katkıda bulundum maalesef. Tek tesellim, konuşmalarımın ve yazımın Reyhanlı’da Suriyeli mültecilere yönelik yeni saldırıların gerçekleşmesini önlemeye katkıda bulunduğu ihtimali. Bu işte yalnızkaldım. Benim duyduklarımı duyanlar, gördüklerimi görenler, öğrendiklerimi öğrenenler genelde sessiz kaldılar, bazıları “Sen de artık bu işin peşini bırak, yoksa hepimizin güvenliği tehlikeye girecek” dediler veya demeye getirdiler. Öyle olsun. Kendimce bir maslahat-mefsedet hesabı yaptım; Suriyeli mültecilere yönelik yeni bir saldırı olmazsa -veya hakkımda muhakkak cevaplamam gereken bir iddia ortaya atılmazsa- ben de konuyu bir daha gündeme getiremeyeceğim inşaallah. Hakkımda açılan davalarda vereceğim ifadeler hariç tabii.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 15:25
YORUM EKLE

banner307

banner313