Alexa
banner322

Teşkilat ve Teşkilatçılığın Önemi

Son zamanlarda Teşkilat ve teşkilatçılığın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık. Gelişen teknoloji ve demokrasiyle birlikte teşkilat ve teşkilatçılık dahada zorlaştı.

Teşkilat ve Teşkilatçılığın Önemi

Ortadoğu Gazetesi yazarı Şükrü Alnıaçık bugünkü köşe yazısında teşkilatçılığın önemini işaret etti.

Demokrasi geliştikçe siyasette tavırlar, taktikler ve ztratejilerin de önem kazandığını belirten Alnıaçık, “Kurumsal siyasi organizasyon yani teşkilatçılık, adeta silahsız bir savaş alanı…” diye yazdı.

Teşkilatçıların işinin zor olduğunu belirten Alnıaçık; “Teşkilatçıları, partileri iktidardayken başka, muhalefetteyken başka, kurultay dönemlerinde daha başka mücadeleler bekliyor."İnsanla uğraşmak zor" diye mütearife sayılan bir söz vardır. Duygusal, tutkulu ve organize olmuş insanlarla uğraşmak daha da zordur. Hele MHP gibi ağır bir mücadeleden gelen, uzun süre muhalefette kalan ve son kurultay dönemleri dış müdahalelerle manipüle edilmiş bir partinin teşkilat işleri, hepsinden daha zordur.” Şeklinde yazdı.

Zor günlerde gönüllü olarak teşkilat görevi almanın birbirinden farklı, Sadakat, fitne fücurat, fırsat gibi sebepleri olabileceğini açıklayan Şükrü Alnıaçık, bunları ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Niyetleri halis olsa bile bu fırsat arayanların sevk ve idare edilmesi de bir hayli zor olduğunu yazan Alnıaçık; “Çünkü amacını aşan bir çabalama içinde yapay gerginlik yaratabilirler. Aradıklarını bulamadıkları zaman ise farklı arayışlara girebilirler. Açıktan muhalif olabilir veya içerdeki fitne fücur ehliyle buluşabilirler. Zordur böyle dönemlerde siyaset yapmak… Lider olmak, teşkilatı diri tutmak zordur içerden delinmeye çalışılan bir gemiyi fırtınalı sularda kayalara oturtmadan menziline ulaştırmak… İki bilinmeyenli bir denklem çözmekten daha da zordur.” dedi.

Şükrü Alnıaçık’ın yazısının tamamı şöyle

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 21:52
YORUM EKLE