Alexa

Türkeşçiler Nurculardan Fena Halde Dayak Yiyip Kaçmışlar!

Osman Tekin'in Yazdığı kitapta geçen "Cağaloğlu’nda ki MTTB önünde müthiş bir kavga olur. Türkeşçiler Nurculardan fena halde dayak yiyip kaçarlar" ifadesine kaç kişi inanır?

Türkeşçiler Nurculardan Fena Halde Dayak Yiyip Kaçmışlar!

Zehra Vakfı’nın kurucusunun hayatının anlatıldığı “İzzettin Yıldırım Mazlum Bir Şehidin Adanmışlık Öyküsü” adlı kitapta  hakaret, iftira ve yalanlar satırlara  hakim olmuş.Gazi Mustafal Kemal Atatürk'ün hatıralarına saldırılıyor ve saygısızlık yapılıyor.

ÜlkücüMedya'nın araştırma yazısına göre: Osman Tekin’in yazdığı kitabın 60.sayfasında Atatürk’e karşı sarfedilen saygısızca sözlerin yer aldığı satırlar şu şekilde aktarılmış. “Üsküdar sahiline yakın Atik Valide Sultan Camiine gittik.Cuma Hutbesi dinliyorduk, konu ertesi günkü 30 Ağustos Zafer Bayramı idi. Hutbede malum adamın ismi okununca namaz kılmadan çıktık. Rahmetli “Allah bunları ıslah etsin, Cumamızı ifsat ettiler.’’ dedi.

Zehra Vakfı başkanı İzzettin Yıldırm’a ibadetini yapmaktan vazgeçirten malum adam kim?

“Tabii ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk”

Türk Milletinin ortak değeri ve devletimizin kurucu lideri olan Atatürk‘ün adı Cuma Hutbesinde geçti diye rahatsız olan ve bu rahatsızlığı ‘’MALUM ADAM’’ diyerek, “namazlarının ifsat olduğunu/bozulduğunu” söyleyen çarpık zihniyetlilere hatırlatmak isteriz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletinin yeniden şahlanıp varoluşunun ve dirilişinin en büyük Lideridir.

Aynı kitabın 21.sayfasında ise ‘’Mesela her taraftan Nurcular İstanbul’a çağrılmaktadır. Bunun sebebi ise Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) başkanlık seçiminin olmasıdır. Bir tarafta Nurcular diğer tarafta Türkeşçiler vardır; seçim yapılır. Seçim sonucunda Nurcuların adayı Burhanettin Kayhan başkanlığa seçilir. Cağaloğlu’nda ki MTTB önünde müthiş bir kavga olur. Türkeşçiler Nurculardan fena halde dayak yiyip kaçarlar" sözleriyle merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ve onu seven sayan, onun fikir ve düşüncelerini benimseyen Ülkücüler itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. YAZININ DEVAMI

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 23:52
YORUM EKLE