Alexa
banner314

Tutuklu ve Hükümlü Yakınları Etkinliklerde Neden Başarısız?

Hükümlü ve tutuklu yakınları neden organize olamıyor? Mahkum yakınları çeşitli platformlarda yapılan etkinliklerde neden başarılı olamıyor?

Tutuklu ve Hükümlü Yakınları Etkinliklerde Neden Başarısız?

Teknoloji çok hızlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Eskilerde ulaşım ve haberleşme araçları mahdut durumda ve bugün olduğu gibi gelişmemiş durumdaydı. Bu gün teknolojinin geldiği durumda her şey çok kolay. 


Hükümlü yakınlarından sürekli mektup alıyoruz.


Gözyaşlarını mürekkep haline getirerek yazdıkları mektupları okuyor ancak mektupları arzu edildiği şekilde buradan yayınlayamıyoruz. Uygun içerik ve haber değeri taşıyabilecek durumda olan mektupları zaten yayınlıyoruz.


Kapsam haber sitesi olarak her zaman mağdurların yanında olduğumuzun bilinmesini arzu ediyoruz. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi her türlü teknolojiye rağmen mahkûm yakınlarının bir birleriyle haberleşememesi, birlikte hareket edememesi, sosyal faaliyetlerini birlikte yapamaması veya etkisiz kalmasının elbette birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden en önemlisi sanırım etkinliklerin gücüne inanmamaktır.


Sanal ortamlarda oluşturulan platformlarda yapılan planlamaların, konuşulan ve verilen sözlerin gerçekleşememesinin ana sebebinin yine samimiyetsizlik olduğu kanaatindeyiz. Sosyal paylaşım sitelerinde kendilerini hükümlü yakını olarak addeden bir çok insanın sadece oralarda vakit geçirmek, duygu sömürüsü yaparak sosyal ağlarda “rant” elde etmeye çalıştıklarını gözlemliyoruz. Fırsat düşkünü, acıdan ve yufka yüreklerden beslenen ne idüğü belirsiz bu tip insanlar iyi niyetli mahkum yakınlarının yaptığı çalışmaları ve birliktelikleri baltalamakta ve daha zararlı hale getirmektedir.


Mahkûm yakınlarının gönderdikleri mektuplarda bu ve benzeri şikayetler gelmekte yazmamız istenmektedir.


İnternet ortamında ve ya gerçek âlemde yapılan samimi gördüğümüz her türlü etkinlikte yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Mahkum yakınları olarak teknolojinin gücü nispetinde yapılacak olan etkinliklerde birliktelik çok önemli bir husustur. Etkinliğin paylaşılması çok sayıda insana ulaştırılması önemlidir. Etkinlik sonrasında ise aynı şekilde etkinliğin gerçekleştirildiğini güçlü bir şekilde haykırmak önemlidir.

İlerleyen zaman içinde bir etkinliğin başarılı olabilmesi, ses getirebilmesi için izlenmesi gereken yolların ne  olduğunu uzman arkadaşlarımız anlatacaktır.

Garabey

KAPSAMHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet oguz
ahmet oguz - 9 ay Önce

Af istiyorum sayin buyuklerim iki cocugum ceza evinde su bayrami sevindirin saygilarimla

banner307

banner313