Alexa

Twitter gece yarısı kapatıldı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'a gece yarısı erişim kesildi.

Twitter gece yarısı kapatıldı
banner327

 Telekonomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan sorgulamada da "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. maddesi ile görevli)'nin 20.03.2014 tarih ve sayılı kararına istinaden TİB tarafından koruma tedbirinin uygulandığı" ibaresi yer aldı. 

Kablonet, twitter'ı ilk kapatan internet sağlayıcı oldu. Kablonet'ten twitter'a bağlanmak kullanıcılar, "Bu sitenin (twitter.com) hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 20/03/214 tarih ve sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır" bilgilendirmesiyle karşılaştılar.

Başbakanlık'tan geç saatlerde yapılan açıklamannın hemen sonrasında Twitter'a yasak geldi. Yasağın şuan için bölgesel olduğu ifade edilirken, yasağın kısa süre içerisinde geneli kapsayacağı bildirildi.

Sosyal medyada duruma sert tepki gösterilirken, kullanıcılar Twitter'da Haramzade333 Başçalan ve fuatavni gibi hesaplarının yayınladığı yolsuzluk iddiaları nedeniyle Twitter'a yasak geldiği iddia ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 11:02
YORUM EKLE