Alexa

Akşener: Yeni Parti İçin Ne Dedi?

Uzun zamandır parti kuracağı söylenen Meral Akşener, önemli açıklamalarda bulundu.  Akşener, ByLock kullandınız mı? sorusuna da cevap verdi.

Akşener: Yeni Parti İçin Ne Dedi?

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener Türkiyem Tv'de Yavuz Selim Demirağ'ın programına katıldı. Demirağ, Akşener'e 11 soru yönetti.

Yurtta Sulh Komitesi kimdir? Hava Okulları, Harp Akademileri, GATA, Bu işin siyasi ayağı kimdir? Darbenin komitesinde kimler vardı? Zaman Gazetesi, Bugün Gazetesi veya Sızıntı dergisine üyeliğin, Bank Asya'da üyelik, ByLock, gibi 11 soru...

Meral Akşener; bazı gazetecilerin "Darbe gerçekleşseydi şunlar başbakan olacaktı" diye haber yaptıklarını belirterek "neden bu darbenin Cumhurbaşkanları, başbakanları söylenmiyor? Darbe gecesi saat 01.00'de "Meral Akşener darbenin başbakanıdır" açıklamasının nedeni bulunmalıdır. Dalgayı indiremedikleri için dalganın üzerindeki kişiyi vuruyorlar, bana ateş ediyorlar. Fırsattan istifade acaba ateş edip sörfün üzerindekileri düşürebilirler mi bunu düşünüyorlar. Fakat biz katiyen düşmeyiz. Birimiz düşerse diğerimiz kalkalar." dedi.

5. Partiyle ilgili söylentilerine cevap veren Meral Akşener, "Eğer bir parti kurmak söz konusu olsaydı, bu işlemi yapardık. Biz bu yola, ne ben, ne arkadaşlarım, MHP'de hazır fırsatımız varken, zamanımız varken kurultay isteyelim, Genl Başkanlığı alalım gibi bir yolla çıkmadık ki. 2 milyonun üzerinde oy kaybedildi. PKK'lı teröristlerin gerisinde kalındı. MHP'nin bu ülkeyi yönetecek, iktidar olacak potansiyeli olduğuna bizler ve halk inandık.MHP'deki mücadelem sürecek. Ankara'da hakimler var diyorum, bizim kurultayımız yapılacak. Sayın Bahçe artık "FETÖ'cü" diyemeyecek hakimlerle karşı karşıya kalacaktır, buna inanıyorum.Ben buradan bir çağrı yapmak istiyorum:Semih Yalçın'ın, "bu bir Bahçeli sözüdür" diye lafı var. Ben Bahçeli'nin bu sözünü yerine getirmesini talep ediyorum."dedi.

4 arkadaş bir araya geldiklerini ve imza toplamaya devam ettiklerini belirten Akşener, "Fakat mesele imza değil. Mesele mahkeme. Biri bu partiden ayrıldığında ilk 15 gün sağlam bir linç kampanyası oluyor, 15 gün sonra bir sessizlik oluyor, sonra can ciğer oluyorlar. Tuğrul Türkeş buna en iyi örnektir." dedi.

"Ben parti kursam partiden gittim diye tosun keserler." diyen Akşener, bugüne kadar hiç kimseyi  yarı yolda bırakmadığını Ülkücülerle de hiç inatlaşmadığını, Devlet Bahçeli'nin ülkücülerle inatlaştığını ifade etti.

Milliyetçi Hareketin bir başbakan çıkaracağına inandığını sösyerine ekleyen Akşener;  Ben veya başıma bir şey gelmedi buradan başka bir arkadaş çıkar. Evet biz başbakan olacağız. Ve Allah'ın izniyle Telafer'de, Kerkük'te, Musul'da, Uygur Özerk bölgesinde, Tuzhurmatu'da, nerede bir Müslüman Türk zulüm görüyorsa onların arkasında duracak, hakikatle yüzleşmiş bir iktidar kuracağız." dedi.  

 
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 23:21
YORUM EKLE