Alexa

Ankara'da “Milliyetçiler Günü Pikniği”

Ankara Ülkü Ocakları tarafından “Milliyetçiler Günü Pikniği” Şahinler Milli Parkında düzenlendi. Düzenlenen piknikte; folklor gösterileri, ödüllü oyunlar ve Atilla Yılmaz konseri ülkücüleri coşturdu.

Ankara'da “Milliyetçiler Günü Pikniği”

Ankara Ülkü Ocakları '3 Mayıs Milliyetçiler Günü' nedeniyle Şahinler Milli Parkında “Milliyetçiler Günü Pikniği” düzenledi. Folklor gösterileri, ödüllü oyunlar ve Atilla Yılmaz konseri ile coşkulu zamanın geçirildiği programa, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Turgay Baştuğ, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Eyüp Yıldız katıldı.

'Milliyetçiler Günü' olması sebebiyle organize edilen piknikte konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, günün anlam ve önemine vurgu yaparak: “3 Mayıs 1944 hadiselerinin üzerinden 75 yıl geçtiğini, "3 Mayıs 1944, Ergenekon’da ateşe hükmedip dağları delen ve tüm engelleri ortadan kaldıran Türk milletinin yenilenen bir iman ve şuurla ayağa kalktığı gündür.” dedi.

Büyük Devlet olmak...

Ülkücülere hedef gösteren Genel Başkan Sinan Ateş, “Hedef; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda, Başbuğ Alparslan Türkeş’in görüşleri ışığında, Bilge Türk Devlet Bahçeli’nin liderliğinde çağlar üzerinden atlayarak ilimde, teknikte ilerlemek, bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen büyük devlet olmak, Türk medeniyetini tekrar dirilterek dünyaya adalet ve nizam getirmektir.” ifadelerini kullandı.

Türk milliyetçileri atalarının yüzünü kara çıkarmamış...

3 Mayıs 1944 hadiselerinin üzerinden 75 yıl geçtiğini, 3 Mayıs 1944, Ergenekon’da ateşe hükmedip dağları delen ve tüm engelleri ortadan kaldıran Türk milletinin yenilenen bir iman ve şuurla ayağa kalktığı gün olduğunu belirten Genel Başkan Ateş, "Hürriyet meşalesini tutuşturarak dört bir tarafı işgal edilmiş olan Türk vatanını selamete erdiren Atatürk’ün yaktığı millî ateşin tekrar harlandığı şanlı bir gün, Türk fedakârlık ve kahramanlığının bir volkan gibi kaynadığı kutlu bir tarihtir. Bu manada, rahatlıkla ifade edebiliriz ki 20. asrın Türk milliyetçileri atalarının yüzünü kara çıkarmamış ve millî tarihimiz açısından şerefle hatırlanacak bir imtihan vermişlerdir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 20:28
YORUM EKLE